A kamara formai okokra hivatkozva visszautasította az egészségügy átalakításáért lobbizó orvoscsoportot

Startlap - Startlap
Az Újratervezés többek között eltörölné a hálapénzt, emelné a szakorvosi fizetéseket, de elsőként a MOK átalakítását tervezik. Ehhez önálló munkacsoportot szeretnének a kamarán belül, ők viszont egyelőre nemet mondtak az ötletre.

A Magyar Orvosi Kamara formai okokra hivatkozva visszautasította a tavaly ősszel alakult Újratervezés nevű orvoscsoport kezdeményezését, amelyben azért folyamodott a már 220 tagot számláló csoport, hogy a kamarán belüli munkacsoportként működhessenek tovább – számolt be a 24.hu.

A csoport programjának része a fizetések emelése és a hálapénz eltörlése

Az 50 fővel indult Újratervezés nevű orvoscsoport programját már 600 orvos támogatja. Ennek részeként az egészségügy átalakítását kamarával kezdenék, továbbá többek között célul tűzték ki a másfél milliós szakorvosi fizetést, intézkedési javaslatot a hálapénz megszüntetésére, illetve egy online értékelési felület kialakítását.

Az Újratervezés azért nyújtott be elfogadásra ügyrendet a MOK-hoz, mert azt szeretnék, ha a szerveződésük hivatalos formában működhetne tovább a kamarán belül munkacsoportként, és ezáltal programjukkal elérhetnék a kamarában tömörülő több mint 40 ezer orvost. A MOK márciusban értesítette a csoportot arról, hogy az ügyrendjüket újra be kellene nyújtani a megalakulásukra és képviselőik megválasztására vonatkozó hiteles dokumentumokkal együtt.

Amíg nem tudnak hivatalos csoportként működni, alternatív csatornákon keresik meg a többi orvost

Az Újratervezés alapítói “rendkívül sajnálatosnak” nevezték az elutasítást, de hozzátették: más csatornákon folyamatosan próbálnak kommunikálni orvostársaikkal, valamint újra be fogják adni ügyrendjüket. Kiemelték: nem alternatív kamarát akarnak létesíteni, csupán a jelenlegit szeretnék hatékonyabbá tenni.

A kamara elnöke szerint az egészségügy átalakításához nem kell hozzányúlni a tesülethez

A MOK-ban egyébként nagy most a mozgolódás, ugyanis áprilisban jön a tisztújítás, ősszel pedig az elnökválasztás. Az Újratervezés szerint a választás eredményei komoly hatással bírnak majd a hazai egészségügyre a következő öt évben.

A MOK elnöke, Éger István korábban a lapnak kifejtette: téves paradigmának tartja, hogy az egészségügy megújításához a kamarát is át kell alakítani, mivel annak “jelenleg van egy jól bevált és stabilan működő rendszere”.

Ez is érdekelhet

képcím

Kiderült, mitől függ a magyar oltási hajlandósága

képcím

Ez a hat szám százmilliókat ér: elvitték a hatos lottó...

képcím

Ellenzék: A Fidesz újfajta rablóprivatizációt hajt végre