A kivándorlás sokszor érzelmi döntés

Startlap - Startlap
Nehéz fába vágja a fejszéjét, aki külföldön akar boldogulni, sokan meg is futamodnak.

Győrfi Anna hat éve dolgozik Londonban pszichológusként. Több magyar páciense van, és a beszélgetések során sok tapasztalatot szerzett a kivándorlás lelki okairól. Azt állítja, hogy bár a felszínen a kivándorlásnak olyan okai vannak, mint a hitel, munkavállalás, jobb lehetőségek, gyakran azzal szembesül, hogy a racionális okokon túl a mélyben sokkal inkább érzelmi döntésekről van szó.

A pszichológus az Indexnek adott interjújában elmondta, a fiataloknál lehet látni, hogy gyakran azért vándorolnak ki Londonba, mert a családtól akarnak távol maradni, vagy a rossz otthoni viszonyok miatt szeretnének minél messzebbre kerülni, esetleg épp a túl szoros családi kötelék miatt vágynak függetlenségre. Hozzátette, a kivándorlás kérdésében összhangba kell hozni a racionális és érzelmi döntéseket. Nem lehet megmondani, érdemes-e külföldön munkát vállalni addig, amíg nem szembesítjük magunkat nehéz kérdésekkel.

Kik vagyunk?

Mi a legfontosabb számunkra?

Miről vagyunk hajlandóak lemondani?

Mit tudunk feláldozni?

Ezekre a kérdésekre gyakran csak út közben lehet választ kapni.

Győrfi Anna kitért a társas kapcsolatokra is. Elmondta, sokan mennek ki egyedül és sokan is maradnak egyedül. A páciensei azt mondják, minden jól működik Londonban, mégis magukra vannak utalva sok esetben. A párok, akik együtt mennek, azt tapasztalják, hogy sokkal jobban össze vannak zárva és egymásra vannak utalva, ami gyakran konfliktusokat eredményez, főleg a férfiak látják azt, hogy a párjuk jobban boldogul náluk az idegen környezetben.

Ez is érdekelhet

képcím

Ennyivel kevesebb zsemlére, tojásra, tejre telik most a nyugdíjból

képcím

Megkérdezték az időseket, mikor szeretnének vásárolni

képcím

Kiderült, miért ölt a kőbányai gyilkos