Négy évig utazott az űrszonda, hogy meglepjen minket ezekkel a lenyűgöző fotókkal

Startlap - Startlap
280 millió kilométer távolságban lévő aszteroidáról készültek felvételek.

Több mint négyévnyi utazás eredményeként a japán Hajabusza–2 űrszonda a napokban elérte a Ryugu nevű kisbolygót, amelyen sikerrel landolt mindkét egysége.

Japán, 2018. szeptember 21.
A JAXA japán ûrügynökség által 2018. szeptember 21-én közreadott számítógépes grafikán a Hajabusza-2 (Sólyom-2) aszteroidavizsgáló ûrszonda felderítõegységei landolnak a 162173 Rjugu néven nyilvántartott kisbolygón. (MTI/AP/JAXA)[sc_cts_position slug="content020" clear="1"]

A két, “sütisdoboz-méretű” műszer feladata, hogy felvételeket készítsen a Földtől mintegy 280 millió kilométer távolságban lévő aszteroidáról, megmérje a felszíni hőmérsékletet, mielőtt nagyobb kutatóműszereket bocsátanak a felszínére – írja az MTI.

A csillagászok szerint a Ryugu a Naprendszer hajnalán formálódhatott, így feltételezéseik szerint olyan szerves anyagot tartalmazhat, amelyek a földi élet kialakulásához is hozzájárulhattak.

 

Időközben meg is érkeztek az első fotók kráterekkel és horpadásokkal borított, folyamatosan mozgásban lévő objektum felszínéről:

A tervek szerint maga a Hajabusza-2 is le fog szállni három alkalommal az aszteroidára, hogy mintákat gyűjtsön. A misszió 2019 decemberében zárul, amikor a Hajabusza-2 elhagyja a Ryugut és várhatóan 2020-ban landol a Földön az összegyűjtött mintákkal együtt.

Ez is érdekelhet

képcím

Bemutatták a négy magyar űrhajósjelöltet

képcím

Nyílt pályázattal keresik a magyar űrhajóst, az orosztudás...

képcím

A kormány megduplázta a magyar űrkutatás támogatását, amivel...