Epres Panni először posztolt férje halála óta

Startlap - Startlap
Benedek Tibor ma lenne 48 éves. Vasárnap déli olvasgatós hírösszefoglaló.

Epres Panni először posztolt férje halála óta: Benedek Tibor ma lenne 48 éves

A vízilabda június 18-án elhunyt csillaga 1972. július 12-én született, vagyis vasárnap ünnepelné 48. születésnapját. Özvegye fényképes poszttal emlékezett meg a napról. Íme.

Szuper nagyinterjú készült Korda Györggyel: “A kedvesség a lényeg az egész életben! Puszilok, puszilunk is mindenkit, gyerekek!”

Korda György karrierjének kezdete máris filmbeillő: élete első koncertjét még segédmunkás korában, egy talicskában ülve adta a Budafoki úti kábel- és sodronykötélgyár udvarán. Azóta aranyórát hord (szerinte mindenki azt visel), Orbán Viktor leveleket ír neki, Kádár János ismerősként köszönt rá a pesti éjszakában, és állítása szerint ő az egyetlen magyar énekes, akinek a csomagját még sosem pakoltatták ki a határőrök. Erre a linkre kattintva egy remek interjút olvashatsz vele, amelyben egyebek mellett slágerekről, kártyáról, nőkről, ékszerekről, politikáról, a Fészek klubról, Latinovits Zoltánról, NSZK-ról, és a nem létező üzleti érzékéről beszél, meg arról, hogyan segítette fel egyszer a kabátját Lázár János.

Szerintünk ez a 8 legjobb balatoni strand

A balatoni strandértékelések minden szezonban fontosak, de idén, amikor a koronavírus miatt még Orbán Viktor is azt ajánlotta, hogy az idei nyaralós úti cél a horvát helyett inkább a magyar tenger legyen, gyakorlatilag kötelező irodalomról van szó. Itt a mi strandajánlónkat olvashatod, ami objektivitásra ugyan nem törekszik, viszont abszolút tapasztalati alapon készült.

Modern diktátorfeleségek: a nép hatalomvágyó anyja, a nő, akiről csak a születési dátumát tudjuk biztosan, és a királyné, aki 14 másik feleséggel osztozik

Ahogy a diktatúrák, úgy a diktátorok elképzelései a női szerepekről, és így a házasságaik is nagyon különbözőek. Ebben a cikkbennégy olyan nőt mutatnak be, akik jelenleg hatalmon lévő diktátort szeretnek, vagy csak megtűrnek. Izgalmas, szokatlan sorsok következnek.

A németeknek 3,3 millió euróból sikerült felépítenie egy kerékpárutat, ami olyan, mintha földrengés sújtotta volna

Fotó: Dan Kitwood/Getty Images

Hiába telt el immár három évtized a rendszerváltás óta, még mindig gyakran működik a régi igazság, miszerint Nyugaton minden jobb. A térkővel kirakott, szimplán felfestett, de mégis újnak titulált, töredékes nyomvonalú, és mindenképpen jó drágán felhúzott magyar bicikliutakat, amik a kelleténél gyakrabban olyanok, mintha a Margit-sziget helyett inkább a pokolba vezetnének, jól ismerjük. De ezúttal végre a németek is elszúrták, és sikerült felkerülniük a horrorkerékpáros térképre Kirchdorf an der Amper környékének legújabb kerékpárútjával. Az 500 méteres szakasz 5 éven át épült, 3,3 millió euróba került, és – érthetetlen módon – olyan hullámos, mint egy reggeli után hanyagul összegyűrt szalvéta. Fotók és további részletek a remek beruházásról itt találhatók.

Gondoltad volna, hogy Bélapátfalva az egyik legcsodásabb magyar település? Pedig így van, és ezen a mesés helyen a világ elől is elbújhatsz

A Bükk nyugati lábánál fekvő pár ezer lakosú várost lélegzetelállító tájak, béke, nyugalom, varázslatos túrautak, szívderítő emberek és  a természet lüktetése jellemzi. Ebben a cikkben Bélapátfalvára kalauzol el a szerző, aki az idei nyaralását csak véletlenül töltötte itt, de egyáltalán nem bánta meg.

Mutatunk néhány magyar hírességet, akik tiszteletben tartják a gyerekek jogait

Miután Tóth Gabi egyik éjjel bejelentette, hogy többet nem posztol a közösségi oldalán kislányáról, másnap reggelre 1200 követőt veszített. Szerencsére nem ő az egyedüli, aki kezdi megérteni, hogy nem jó dolog, mutogatni a gyermekeinket, és hiába vagyunk a szülei, valójában jogunk sincs hozzá. Ha megnézed ezt a cikket, olyan magyar hírességeket találsz, akik évek óta szigorúan figyelnek arra, hogy legfeljebb egy tarkó vagy néhány hajfürt látszódjék, de gyakorlatilag soha nem mutatják meg az Instagramjukon vagy a Facebook-oldalukon a gyerekeiket.

Amikor még nem volt VÉDA: előkerült egy ősrégi, hiánypótló videó arról, hogyan mérték az autósok sebességét a rendőrök annak idején

Az első sebességmérő radarok az 1930-as években kerültek forgalomba. Ezek a Dopler-jelenség elvén működő harcászati radarok kistestvérei voltak. Ha ide kattintasz, egy fekete-fehér felvételt találsz a közlekedésrendőrök munkájáról, abból az időből, amikor még el kellett magyarázni, hogy

a zsigulira szerelt doboz egy kisméretű radarkészülék, a traffipax.

A születési dátumod elárulja a három legrosszabb tulajdonságodat

Kíváncsi vagy, mivel kergetsz őrületbe másokat, vagy éppen saját magadat? Innen kiderül.

Ha nem az ár, hanem a minőség számít: ezek a legjobb laptopok 2020-ban

Fotó: Sean Gallup/Getty Images

Ha azon szerencsések közé tartozol, akinek kevésbé szempont az olcsóság, és az a fontos, hogy egy olyan laptopot vásárolj, amely évek elteltével is képes betölteni egy számítógép funkcióit, akkor ez a cikk neked szól. Ha elérkezett az idő a géped lecserélésére, segítünk választani: 5 olyan, jó minőségű laptopot kerestünk a számodra, amelyeket bátran megvehetsz, bírni fogják a strapát, és komoly teljesítményt nyújtanak.

 

További rövidhíreket most meg is hallgathatsz a Hírstart podcastján: katt ide.

Ez is érdekelhet

képcím

Elképesztő félméteres kilátó és "nádkorona-sétány" épült...

képcím

Németországban legalizálták a marihuánát

képcím

Iskolai támadás Németországban - több diák megsebesült