Elsírta magát Federer, mikor köszönetet mondott 20. Grand Slam-győzelme után - videó

Startlap - Startlap
Megdöntötte saját rekordját.

Roger Federer megvédte címét és 20. Grand Slam-trófeáját gyűjtötte be, miután ausztrál nyílt teniszbajnokság férfi egyesének vasárnapi döntőjében ötszettes csatában legyőzte a horvát Marin Cilicet.

A 37 fokos hőség miatt bezárt tető alatt kezdődött meg a finálé, melyben a címvédő rögtön elvette ellenfele adogatását, majd tíz perc elteltével már dupla brékelőnyben volt (4:0).  A folytatásban a svájci bréklabdát hárított, majd az adogatásait nehezebben hozó ellenfele is, 4:4-nél Cilic második szervából ütött ásszal kerülte el a bréket.

Az Australian Openen első szettjét elvesztő Federer nem ingott meg, sőt, 3:2-nél elvette a néhány pillanatra elbizonytalanodó horvát szerváját, és hamarosan 5:2-re elhúzott. Cilic még szépített, de a volt világelső egy semmire hozott adogatójátékkal “behúzta” a harmadik szettet, így 1 óra 55 percnél már csak egy játszmára volt a diadaltól.

Az utolsó szett elején a svájci kínkeservesen hárított két bréklabdát, majd váratlanul 3:0-ra, sőt 4:1-re meglépett. Cilic megroppanni látszott a tét alatt, elvesztette ismét az adogatását, és 5:1-nél a címvédő már magabiztosan kiszerválta a meccset, amely 3 óra 3 percig tartott. Federer a tavalyi fináléban is ötszettes csatában gyűrte le a jelenleg világelső Rafael Nadalt.

Nagyszerűen éreztük magunkat itt az egész családommal, és gratulálok Marinnak, aki a jövő héten már harmadik lesz a világranglistán. Nehéz így este játszani, egész nap ezen járt az eszem, nagyon különleges diadal ez

– mondta a díjátadó ünnepségen a bajnok, majd patakzó könnyekkel fogadta a közönség ovációját.

A 96. tornagyőzelmét megszerző Federer 2004, 2006, 2007, 2010 és 2017 után hatodszor nyert Melbourne-ben, utolérve az eddig egyedül csúcstartó Novak Djokovicot. Egyben begyűjtötte pályafutása 20. Grand Slam-trófeáját, tovább javítva saját rekordját a férfi mezőnyben.