Varázslatos játékkal jutott tovább Fucsovics Márton

Startlap - Startlap
Teniszezőnk lesöpörte a pályáról kanadai ellenfelét a Roland Garros első fordulójában.

Fucsovics Márton bejutott a Roland Garros második fordulójába, miután remek játékkal, három szettben legyőzte kanadai ellenfelét, Vasek Pospisilt – közölte az MTI.

A világranglistán 45. helyezett teniszező rögtön az első szettben megmutatta, ki az úr a háznál, s 5:0-ra is vezetett már. Bár utána kissé alábbhagyott a lendületet, 6:3-ra nyerte meg az első szettet, majd a másodikat is, holott 3:3 is volt az állás, ráadásul Fucsovics kétszer el is vette ellenfele adogatását. A harmadik szett hozta a legnagyobb csatát, amely végül tie-breakben dőlt el, de a kiváló magyar teniszező azt is hozta, így 2 óra 11 perc játék után 3–0-ra győzött.

Fucsovics Márton a második fordulóban a 16. helyen kiemelt brit Kyle Edmunddal találkozik.