Soros: A demokrácia legnagyobb ellenségei a kínai Hszi Csin-ping és Putyin

Startlap - Startlap
A magyar származású milliárdos üzletember Davosban szólalt fel.

Csütörtökön a davosi Világgazdasági Fórumon tartott előadásában a magyar származású milliárdos arról beszélt, hogyan erősítheti egy országban a totális ellenőrzést a mesterséges intelligencia és a gépi tanulásos technológiák alkalmazása. Soros György halálos veszélynek nevezte azt, hogy Hszi Csin-ping vezetése alatt Kínában ezeket az eszközöket az emberek elnyomására használják, mivel komoly előnyt jelent a totalitárius rezsimnek a nyitott társadalommal szemben – írja a 444.hu.

Kína nem az egyetlen autoriter rezsim a világon

Soros kiemelte, hogy ugyan léteznek még szép számmal olyan kormányok a földgolyón, akik szívesen nyúlnak az autokrácia eszközeihez, ám Kína ezek közül kétségkívül a legfejlettebb és a leggazdagabb. Különösen veszélyesnek tartja, hogy Kína élen jár a gépi tanulás és a mesterséges intelligencia terén is, mely eszközöket a társadalom ellenőrzésére használja. Példaként hozta fel, hogy a kínai állam egy központi adatbázist épített, ami alapján az algoritmusok meg tudják mondani, melyik állampolgár jelenthet veszélyt az egypártrendszerre. De megemlítette az állampolgári pontrendszert is, ami szerinte példátlan alárendeltséget jelent az egyének számára, ha teljes formájában működni kezd. 

Kínát meg kell állítani

A kínai technológiai vállalkozások szerinte példátlan biztonsági kockázatot jelentenek, ezért arra szólította fel a washingtoni vezetést, hogy számoljon le az olyan cégekkel, mint a Huawei és a ZTE.

Putyin is ellenség

Soros György bírálataiból kijutott Putyinnak is, akit a kínai államfő mellett a demokrácia másik ellenségének nevezett.

Ez is érdekelhet

képcím

Tovább emelkedett a kínai földrengés áldozatainak száma

képcím

Orbán nem kapott megnyugtató választ Putyintól

képcím

Orbán Viktor Putyinnal tárgyalt