Nyolc család kerül utcára naponta

Startlap - Startlap
Rengeteg ingatlant kényszerértékesítenek az elmaradt hitelfizetések miatt.

A Magyar Nemzeti Bank statisztikái szerint az idei első fél évben kétszer annyi lakóingatlant kényszerértékesítettek, mint az előző években. Ez szám szerint 3235 ingatlant jelent, melyeket azért vettek el a családoktól, mert nem fizették a hitelt.

Átlagosan napi nyolc család kerül emiatt utcára – írja a HVG.

A kényszerértékesített ingatlanok közül 732 került a Nemzeti Eszközkezelőhöz, ami azt jelzi, kezd betelni az intézmény kvótája: egy év alatt 76 százalékkal esett vissza az általuk „megmentett” családok száma. Pénzügyi intézmények 1415 lakást kényszerértékesítettek – a legtöbb ilyen eset Budapesten, Pest és Borsod-Abaúj-Zemplén megyében történik.

A végrehajtási törvényen 2017-ben szigorítottak, mely szerint a lakóingatlanokat csak a becsérték legalább 100 százalékán lehet árverezni. A Portfolio szerint a kormány költségvetési okok miatt nem tervezi bevonni a bedőlt jelzáloghitellel rendelkezők megmaradt közel kétharmadát a programba.

A magyar bankrendszer 90 napon túl nem teljesítő lakossági hiteleinek aránya körülbelül öt százalékra csökkent, de miközben a bankoknak már csak 300 milliárd forintnyi hitellel tartozik a lakosság, négy év alatt ennek csaknem a duplája követelésvásárlókhoz került át. A tíz éve kezdődött magyar hitelkatasztrófa ötvenezer elveszített lakást eredményezett.

Ez is érdekelhet

képcím

38 ezerszeres volt a különbség a legolcsóbb és legdrágább...

képcím

Baleset a Nemzetiben: Csák János és Vidnyánszky Attila is...

képcím

3, 9 milliárd forintos hitelkérelmet nyújt be Magyarország