Halrudacskák terméktesztje - előfordul, hogy nem azt esszük, ami a csomagoláson szerepel

Startlap - Startlap
15 esetben indított hatósági eljárást a Nébih

A Nébih 30 gyorsfagyasztott, panírozott, elősütött halrudacskán végzett minőségi és biztonsági vizsgálatokat. Az élelmiszerbiztonsági szempontoknak valamennyi termék megfelelt. Mérték a termékek fehérje- és sótartalmát, a nehézfém szennyezők előfordulását, valamint elvégezték a halfajok azonosítását, és ellenőrizték azok jelölését is.

A nehézfém tartalom egyik terméknél sem haladta meg a jogszabály által megengedett határértéket, a sótartalom is megfelelt a jelölésen feltüntetett értéknek, két termék esetében a jelöltnél alacsonyabb fehérjetartalmat mutattak ki.

A termékek nagyobb részét halfiléből készítik, de sok olyan termék is található a piacon, amelyek alapja aprított, vagy darált halhús, illetve halhúspép. Ha a halrudacska nem filé alapanyagból készült, arról a vásárlót egyértelműen tájékoztatni kell a termék megnevezésében. Ezért súlyos hibának számított, ha a termék megnevezés nem megfelelő volt. A szakemberek 13 terméknél ellenőrizték a fajazonosságot, amely során egy esetben találtak eltérést a jelölt és a laboratórium által megállapított faj között. A laboratóriumi vizsgálat csomagoláson feltüntetett “chilei szürke tőkehal” helyett “észak-csendes-óceáni hekk” halfilé tartalmat állapított meg.

A Nébih három esetben figyelmezteti a vállalkozásokat, és kötelezi a hibák kijavítására, a súlyosabb jelölési hibák miatt 12 terméknél pedig összesen 600 ezer forint élelmiszer-ellenőrzési bírságot szab ki – közölték.

 

Forrás: MTI

Címlapfotó – illusztráció: MTI – Szigetváry Zsolt

Ez is érdekelhet

képcím

Lehet, hogy már most megfertőzte a lisztharmat az almafát?

képcím

Mennyi adót fizet ingatlanbirodalma után Bill Gates?

képcím

5 olcsó és látványos lakásfelújítós projekt – Egy hétvége...