Ezüstérmes lett a Sopron az Euroligában

Startlap - Startlap
Első magyar csapatként lett övék a 2. hely.

Első magyar csapatként ezüstérmet szerzett a házigazda Sopron a női kosárlabda Euroliga négyes döntőjében, mivel a vasárnapi fináléban 19 ponttal kikapott a negyedik trófeáját begyűjtő orosz Jekatyerinburgtól.

Eredmény, döntő:

Jekatyerinburg (orosz)-Sopron Basket 72-53 (22-15, 20-15, 11-12, 19-11)

A magyar bajnok esti fellépésére zsúfolásig megtelt a Novomatic Aréna, s elfoglalta helyét az egyik mobil lelátón a mintegy kétszáz fős jekatyerinburgi tábor is, benne a nyolc üstdobossal és a megafonos vezérszurkolóval. A mesés költségvetésű uráli gárda 12-edszer és sorozatban 11-edszer jutott négyes döntőbe, a házigazdák azonban még csak a második Final Fourjukban szerepeltek, miután 2009-ben Salamancában két vereséggel a negyedik helyen végeztek. Abból az együttesből csak a szerb Jelena Milovanovic maradt hírmondónak, rajta kívül – még pécsi színekben – Fegyverneky Zsófia lépett már pályára az Euroliga végjátékában.

A két gárda egymás elleni mérlege nem tűnt jó előjelnek, ugyanis 14-szer találkozott eddig az Euroligában a két csapat, s a magyarok 4 győzelem mellett tízszer kikaptak a “Jekától”. A legutóbbi soproni győzelemhez 2007-ig kellett visszalapozni.

A meccsen az uráli gárda rögtön magához ragadta a kezdeményezést, és hét ponttal hozta a nyitónegyedet. A Jelena Milovanovic és Yvonne Turner vezette hazaiak azonban 12 pontos hátrányból (33-27) is feljöttek hat pontra, ám a remeklő belga Emma Meesseman dudaszós triplája révén a nagyszünetben visszaállt a különbség (42-30).

Fordulás után ismét 15 ponttal elhúzott az ellenfél, a zárónegyed 53-42-ről indult. Turner öt ponttal visszahozta a reményeket, majd az oroszok két perc alatt 17 ponttal megléptek, s ezzel gyakorlatilag eldöntötték a meccset, megszerezve fennállásuk negyedik EL-trófeáját.

A 2009-ben negyedik Sopron első magyar csapatként szerzett ezüstérmet az Euroligában, korábban a Pécs kétszer bronzéremmel zárt, egyszer pedig negyedik lett.