Egy bohócnak is kell OKJ: "Délelőtt informatikus vagyok, délután bohóc"

Startlap - Startlap
Bemutatjuk az egyetlen, női függőkre specializálódott gyógyító intézmény lakóinak életét. Bagdy Emőke elmondja, miért megy tönkre ennyi házasság, és hogyan lehet kilábalni a válságból. Megismerheted a szingli szuperapát, aki az ötödik fogyatékkal élő gyerekét fogadja örökbe. Lustálkodós vasárnapi hírösszefoglaló.

Ehhez is kell OKJ: “Délelőtt informatikus vagyok, délután bohóc”

Utoljára a hetvenes években volt nappali tagozatos bohócképzés, a napokban azonban újra debütált hat frissen képzett bohóc a Fővárosi Nagycirkuszban. A Baross Imre Artistaképző Intézet végzősei háromórás vizsgaelőadásukon egy bizottság és a nézők előtt mutatták be, hogy mit tudnak. Dangel Artúr, az egyik új OKJ-s bohóc, valamint Méhes Csaba, a bohócok osztályfőnöke mesélt a szakma szépségeiről, terveikről, és arról, hogy mégis mi történik egy ilyen bohócképzésen. Ha érdekelnek egy bohóc nézetei, akkor ezt a cikket ajánljuk a figyelmedbe, ahol egy csomó képet is találsz minderről.

“Azt mondták az orvosok, hogy már rég meg kellett volna halnia. Folyamatosan vért hányt. Él. Most a börtönben van. Ott legalább nem iszik” – Ilyen az élet az ország egyetlen, női szenvedélybetegeket gyógyító rehabján

Tüzed, Uram Jézus, szítsd a szívemben,

lángja lobogjon elevenebben.

Ami vagyok, és mind, ami az enyém,

tartsd a kezedben, igazi helyén

– csendül fel a szenvedélybetegek egyszólamú női kórusa a Hajnalcsillag Rehabilitációs Intézetben, mielőtt az asztalra kerül a leves. Ez az ország egyetlen, kifejezetten női szenvedélybetegekre specializált gyógyító intézménye, amely a Magyar Pünkösdi Egyház fenntartásában működik. Itt az alkoholt Jézusra cserélik, de nagyon vigyázva, hisz jól tudják, hogy a hit ugyanolyan függőséget okozhat, mint a szerhasználat.

A helyszín roppant csinos: egy ápolt kertben, liliomos tavacska partján gyógyulnak az asszonyok, akiknek a helyzete egész más, mint a hasonló csapdába esett férfiaké. Egyrészt azért, mert őket sokkal jobban elítélik, mint férfitársaikat, másrészt pedig azért, mert többségük bántalmazó kapcsolatban élt. És talán ők azok, akikről a legkevesebbet hallani a különféle függőségektől szenvedő mintegy kétmillió magyar közül. Ha ide kattintasz, akkor akkor az ő tolmácsolásukban ismerheted meg mélyen megrázó történeteiket.

Miért mennek tönkre a házasságok, és mit lehet tenni ellene? Bagdy Emőke elmondja

MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

A romló házassági statisztikákról mindenki hallott már, ahogy ahhoz sem kell válóperes ügyvédnek lenni, hogy lássuk: akár pár év alatt is szomorú mélységekbe süllyed a házas felek kapcsolata, amit egykor még a boldogság és a szerelem jellemzett. Vajon hogyan juthat el idáig két ember? Meddig érdemes együtt maradni, és mit lehet tenni a kapcsolat megmentéséért? Ezekre a kérdésekrer válaszol Prof. Dr. Bagdy Emőkeebben a cikkben. A pszichológus azt is elmondja, hogy miért olyan nehéz manapság megtalálni az igazit.

Így készül egy plüssmedve a sarkadi macigyárban, ahol megváltozott munkaképességűek szorgoskodnak a beteg gyerekekért – galéria

A Magyar Református Szeretetszolgálat sarkadi maciüzemében minden medvét úgy készítenek el, mintha ez lenne az első és az utolsó, ami kikerül a kezük közül. A 27 megváltozott munkaképességű, részmunkaidős dolgozó gondos munkájának mosolygós terméke az Országos Mentőszolgálat valamelyik mentőautójába kerül, miután mindenki meggyőződött arról, hogy a plüssbocs hibátlan. A macik készítése hálás feladat: nemcsak a beteg gyerekeknek segítenek vele, hanem a munkások számára is terápiás hatású a folyamat. Itt egy képekkel sűrűn tűzdelt beszámoló mutatja be az üzemet, és azt, hogyan is készül egy ilyen maci.

A szingli szuperapa, akinek öt fogyatékkal élő, örökbefogadott gyermeke van

Forrás: YouTube/ Caters Video

A 35 éves Ben Carpenter egy álmos angliai kisvárosban, Huddersfieldben él, de ő maga valószínűleg nem alszik valami sokat, ugyanis öt gyermeke van. Ben egyedülálló, gyerekei nem vér szerintiek, és mindannyian fogyatékkal élők. 

Könyvajánló: Ági és Juci emlékei a deportálásról

Havas Ági és Juci tizenhat évesek voltak, amikor egy transzporttal Magyarországról Auschwitzba vitték őket. Megdöbbentő beszámolójuk a haláltáborról százharminckét oldalon mondja el történetüket, amely könnyed nyári olvasmánynak semmiképp sem nevezhető, mégis melegen ajánljuk mindenkinek. Hogy miért? Olvasd el ezt a cikket, és rögtön megérted.

Az elnéptelenedett borsodi faluból lett a fenntarthatóság mintapéldánya

Borsod-Abaúj-Zemplén megye északnyugati részén, a magyar-szlovák határ mentén idillikus természeti környezetben fekszik Gömörszőlős, ahol a rendszerváltás után az eleve nem túl nagy lakosságszám vészes csökkenésnek indult. A községben dolgozó Ökológiai Intézet helyi csoportja azonban elindította a falufejlesztési programot, amelynek köszönhetően sikerült ezt az apró falut a fenntartható települések tankönyvi példájává varázsolni. Mitől lesz fenntartható egy falu? Mitől lett fenntartható Gömörszőlős? Az ökológus válaszol, a látogatók pedig nem győznek ámulni. A folytatást itt olvashatod el.

Ari Csilla, a magyar kutatónő, aki legutóbb a NASA expedíciójában vett részt

NEEMO, vagyis NASA Extreme Environment Mission Operations annak a mélytengeri expedíciónak a neve, amelyben két amerikai űrhajós mellett Ari Csilla, egy magyar neurobiológus vett részt. Erre a linkre kattintva rengeteg érdekes részletet tudhatsz meg a projektről, és képeket is nézegethetsz közben.

A csillagjegyed elárulja, hogy milyen a sötét oldalad

Fotó: Buyenlarge/Getty Images

Mindenkinek vannak jó és rossz tulajdonságai, és az asztrológia szerint a csillagjegyek az utóbbiakat is meghatározzák. Innen kiderül, hogy a különféle állatövi jegyeknek mik a legbosszantóbb, legidegesítőbb vagy éppen leggonoszabb tulajdonságai.

Ez is érdekelhet

képcím

Mi történt azóta, hogy Magyar Péter közzétette a hangfelvételt?

képcím

Történelmet írtak: leszállt a Holdra egy amerikai magáncég...

képcím

Tarolt a vihar a baranyai faluban - A hét hírei képekben