Ha támad az allergia, védenünk kell az orrunkat (x)

Startlap - Hirdetés
Itt a tavasz, és ezzel együtt a rettegett allergia időszaka, amikor az orrnyálkahártyánk folyamatosan gyulladásban van. A szénanáthát sajnos gyógyítani nemigen lehet, a feladatunk, hogy enyhítsük a kellemetlen tüneteit. Ilyenkor leginkább az orrunk szorul védelemre, hiszen a bedugult orr akadályozza a légzésünket.

Nyírfa, mogyoró, bükkfa: elindult a pollenszezon

Sajnos évről évre egyre hosszabbra nyúlik az allergiaszezon: már tél végén elkezdődik, és ősz közepéig kitart. Tavasszal a nyírfa- és a bükkfafélékkel kezdődik a pollenterhelés, akik ezekre érzékenyek, már áprilistól – enyhébb tél esetén akár jóval korábban is – számíthatnak az allergiás tünetekre. Nyáron ezután főleg a füvek, gabonák és gyomok pollenjei keseríthetik meg az arra érzékenyek mindennapjait. A szénanátha a légúti allergia egyik megjelenési formája, amely a szezonális allergiás orrnyálkahártya-gyulladás (rhinitis) és kísérő tüneteinek összefoglaló, közkeletű neve. Leggyakrabban a levegőben lebegő virágporok, pollenek és gombaspórák fehérje-alkotórészei okozzák, és legkellemetlenebb tünetei közé tartozik az orrfolyás, az orrviszketés és az orrdugulás.

Pollenallergia: folyik, viszket, dugul az orrunk

Ha szénanátha kínoz minket, akkor az orrnyálkahártyánk folyamatosan gyulladásban van. Ez borzasztó kellemetlen már önmagában is, hiszen ilyenkor alig, vagy egyáltalán nem kapunk levegőt az orrunkon keresztül. Ha pedig a szájunkon át veszünk levegőt, akkor a torkunk és a szánk is kiszáradhat. Az orrnyálkahártya fontos feladatot lát el, lényegében az immunrendszerünk „előszobájaként” funkcionál: a belélegzett kórokozókat kiszűri, amelyek az általa termelt váladékkal távoznak az orrjáratainkból. Ha kiszárad az orrnyálkahártyánk, kevésbé tudja ellátni a feladatát. Ezért nagyon fontos, hogy allergiás nátha esetén védjük a kiszáradástól és csillapítsuk a gyulladást.

Az egysejtűek titkos fegyvere, az ectoin segít megvédeni az orrunkat

A legzavaróbb, allergiás eredetű orrtünetek enyhítésére a dekongesztáns (nyálkahártya-lohasztó) orrspray-k hosszú távon nem alkalmazhatók a hozzászokás veszélye nélkül. Ha tartósan szeretnénk levegőhöz jutni, és megvédeni az orrunkat, válasszunk olyan, természetes összetevőjű orrspray-t, mint a Reventil, amely ectoint tartalmaz. Ezt a természetes sejtvédő molekulát apró, egysejtű élőlények termelik, amelyek olyan zord körülmények között élnek, ahol erősen védeniük kell magukat a kiszáradástól. Az ectoin nagy vízmegkötő képességének segítségével a sejtek körül olyan vizes védőréteget képez, amely megóvja azokat a környezet káros hatásaitól. A Reventil orrspray-ben lévő ectoin elősegíti a sérült orrnyálkahártya regenerációját, és mérsékli annak kiszáradását. A Reventil orrspray 4 az 1-ben hatású eszköz, így csökkenti az orrdugulást és az orrfolyást, enyhíti a kellemetlen viszketést, tüsszögést. A Reventil orrspray tartósítószermentes, és nem okoz hozzászokást, így akár egy hónapig is használható. Gyermekeknél is alkalmazható.

 

Patikában kapható gyógyászati segédeszköz / Fotó: Phytotec Hungária Bt.

A KOCKÁZATOKRÓL OLVASSA EL A HASZNÁLATI ÚTMUTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT!

Ez is érdekelhet

képcím

Ectoin: kulcs a túléléshez (x)

képcím

Nátha vagy allergia? Így lehet megkülönböztetni a kettőt

képcím

Itt a pollenszezon, erre készülj, ha allergiás vagy!