Kapitány István: 22 EU-tagállam 45 GW energiatárolót épít, Magyarország is beszáll

Kapitány István szerint 22 EU-tagállam 2026 és 2028 között összesen 45 GW energiatárolói kapacitást vállalt.

A programból Magyarország 700 MW új tárolóval veszi ki a részét.

A bejelentés a 24.hu szerint a villamosenergia-rendszer stabilabb működését és a megújulók jobb kihasználását célozza.

24.hu12 órája
Eredeti cikk megnyitása

Még több friss hír

Kapcsolódó hírek