A hőség az energiahálózatot is feszíti, nő az üzemzavarok kockázata

A mostani hőhullám alatt több ponton is feszített állapotban működik a villamosenergia-rendszer, mondta Aszódi Attila energetikai mérnök a 24.hu-nak.

A nagy terhelés és a meleg miatti korlátok miatt egy üzemzavar könnyebben okozhat láncreakciót, ami a felhasználóknál is nagyobb ellátási gondokat hozhat.

24.hu2 órája
Eredeti cikk megnyitása

Még több friss hír

Kapcsolódó hírek