Megvan az új szövetségi kapitány

Startlap - Startlap
Rekord gyorsasággal találta meg Bernd Storck utódját a válogatottnál az MLSZ.

A belga Georges Leekens lesz a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya – adta hírül hétfőn a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) honlapja.

A 68 éves belga szakemberre kemény feladat vár: ki kellene juttatnia a magyar labdarúgó-válogatottat a 2020-as Európa-bajnokságra, ahol Budapest több mérkőzésnek is otthont ad majd.

Georges Leekens játékosként többször nyert belga bajnoki címet, volt belga kupagyőztes, tagja volt hazája válogatottjának, és az FC Brugge játékosaként szerepelt BEK- és UEFA Kupa-döntőben is.

Edzőként Belgiumban klubcsapataival nyert belga bajnokságot és kupát is, munkáját az év edzője címmel ismerték el. Kétszer volt a belga válogatott szövetségi kapitánya. Legutóbb az algériai válogatottnál dolgozott.