Lerch István harca újabb fejezetet vesz

Startlap - Startlap
Elhagyhatja a kórházat, de még nem térhet haza.

Még messze nincs olyan szinten, hogy itthon biztonságban legyen, de ahhoz képest, hogy az orvosok lemondtak róla az első fél évben, rengeteget javult az állapota – mesélte a Blikknek Lerch párja, Enikő. Az Erkel Ferenc-díjas zeneszerző ugyanis a kórházból egy jól felszerelt otthonba kerül.

Az interjúban Enikő kifejti, hogy milyen óvatosan lehet csak tervezni, hiszen először abban reménykedett, hogy párja már nyárra otthon lehet. „Most éppen a tavasz az új cél.”

Az emberek azt hiszik, akit a hozzátartozói otthonba visznek, attól meg akarnak szabadulni, pedig sokszor nincs más választás. István hét hónapig volt életveszélyben, több kórházban megfordult, mindegyikben összeszedett fertőzéseket.

Lerch Istvánt az ország egyik legjobb rehabilitációs intézetében négy hónapig kezelték tüdőgyulladással.

Egy hónap után merték kimondani, hogy biztosan életben marad.

Enikő Hozzáteszi, hogy hivatalosan három hónapig, egyedi esetben fél évig lehet kórházi rehabilitáción egy beteg. Sikerült elintézni, hogy ő 15 hónapot gyógyulhasson, de hosszabbítani sajnos nem lehetett – emelte ki. Így választani kellett az elfekvő vagy egy jól felszerelt otthon között.

Olyan helyen akartam tudni, ahol biztonságban gyógyulhat tovább – mesélte Enikő, aki István nővérével több tucat intézményt járt végig. Türelemmel várunk, örülünk minden apró fejlődésnek, minden felszedett kilónak, minden centiméternek, amivel magasabbra emeli a lábát vagy a karját – tette hozzá.

Az orvos arra kért, köszönjek el tőle, mert a gyógyulási esélyei nagyon gyengék. István onnan jött vissza, ahonnan kevesen. Küzd, élni akar és gyógyul, de még senki sem tudja megmondani, meddig juthat el – vallotta be Enikő, aki mindennap látogatja a párját.

A cikk felidézi, hogy a zeneszerző két éve kapott stroke-ot, majd az életmentő műtét után ismét agyvérzése volt. Mint írják a rehabilitáció során a betegeknek ilyen esetben gyakran szinte mindent újra kell tanulniuk, mint a járás és a beszéd.

Ez is érdekelhet

képcím

Van olyan magyar kórház, ahol már 2030-ra jegyzik elő a betegeket

képcím

Vizsgálatot indít az Országos Mentőszolgálat Curtis édesanyja...

képcím

A Belügyminisztérium a budai kórházi osztályok leállásáról