Ezek a klubok tettek a legtöbbet a magyar foci jövőjéért

Startlap - Startlap
Új ösztönző rendszert vezetett be a Magyar Labdarúgó Szövetség, ebből jól látható, hogy jelenleg melyik csapatok a legproduktívabbak az utánpótlásnevelésben. Nem szeretnék spoilerezni, de a helyzet csöppet sem biztató.

A TAO támogatás ide, akadémiai képzés oda, az utánpótlás nevelés nagyon döcög hazánkban, pedig minden adott lenne ahhoz, hogy felzárkózzunk a nemzetközi elithez. Az MLSZ ösztönzésként most bevezetett egy olyan produktivitási rendszert, ami a hazai játékosok életpályájája alapján nyújt normatív támogatást a kluboknak. Ennek érdekében létrehoztak egy online felületet is, ahol minden magasabb szinten futballozó játékos teljesítménye követhetővé vált, ebből pedig alapvetően már akár rövidtávon is leszűrhető, hogy melyik klub, milyen nevelő munkát végez, azaz hány olyan játékost épít fel, aki az első- és másodosztályban meghatározóvá tud válni, illetve külföldön és/vagy a válogatotban kiemelkedőbb teljestíményt képes nyújtani – olvasható az Index.hu cikkében.

MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

A futballisták a hazai bajnokságokban, az európai top ligákban, a nemzetközi kupákban és a válogatottban gyűjthetnek pontokat a játékperceikkel nevelőegyesületeiknek, akik abban az arányban osztoznak, amennyi időt az egyes kluboknál töltöttek a focisták. A gyűjtött pontok alapján részesedhetnek a klubok az állami normatív támogatásból, illetve a TAO befizetésekből létrehozott 4 milliárd foritos alapból az év végén. A rendszer nagy előnye a korábbiakhoz képest, hogy nemcsak az első két osztály csapatai részesülhetnek a nevelőmunkát honoráló díjazásból, hanem valamennyi olyan egyesület, amelyik pontot szerez. Ezek száma már a harmadik fordulót követően is meghaladta a 360-at.

MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

Az új rendszerre azért volt szükség, hogy ne csak az aktuális eladó klub részesüljön a játékos után kapott pénzből, hanem az adott játékos korábbi csapatai is megkapják a jussukat a belefektetett munkáért cserébe, ezzel is ösztönözve a hazai alakulatokat a minőségi képzésre, illetve a hazai játékosok alkalmazására.

Az elmúlt három év adatain alapuló produktivitási rangsort egyébként az MTK vezeti, méghozzá toronymagasan a második helyen álló Felcsút előtt, a dobogó harmadik fokán a Honvéd áll.

Ez is érdekelhet

képcím

Európa-bajnokság: kiderült melyik csoportba került a válogatott

képcím

Szoboszlai Dominik hivatalosan is a Liverpool játékosa lett

képcím

Orbán Viktor a helyszínen nézte végig a BL-döntőt