A hazai kriminalisztika egyik legköltségesebb nyomozása a VV Fanni ügy

Startlap - Startlap
A hemogenetikai vizsgálat a legdrágább, a rekorder nyomozati összegű móri mészárlás után csak erre egymilliárd forintot költött el a magyar rendőrség.

A Való Világból ismert Novozánszki Fanni holtteste utáni nyomozás a magyar rendőrség egyik legdrágább bűnügye: eddig 250-300 millió forintot költöttek a több mint hét hónapja tartó hajszára, aminek egyelőre jelentős eredménye nincs, pedig már az FBI is beszállt a keresésbe. A 24.hu-t a lány családjának ügyvédje, dr. Lichy József avatta be a költségek rejtelmeibe, aki több nagy nyomozásban érintett bűnöző védője volt.

Fanni teste után főleg a Dunában és tavakban kutattak, a víz alatti keresgélés pedig nem olcsó dolog. Már a felszerelések mozgatása is sokba kerül, ráadásul egyszerre több búvár is merül, akik nem arra vannak kiképezve, hogy a jeges vizekben holttestet keressenek, ezért meg kell fizetni őket rendesen.

A DNS-nyomok kerülnek a legtöbb pénzbe

 

A legdrágább tétel a hemogenetikai szakértői vélemény beszerzése. Ez egy DNS-alapú vizsgálati eljárás, amivel hazánkban csupán 5-6 ember foglalkozik, egy darab DNS-töredék vizsgálata körübelül egymillió forintba kerül. Fanni ügyében elég sok mintavételre volt szükség: többek között a lány lakásából, a Fertő-tóban talált holttest darabjaiból, valamint a gyanúsított, B. László autójában talált véres kötélről is vettek le DNS-nyomokat, összesen feltehetően több tízmillió forintért.

Drónokat is bevetettek

Fanni keresésénél speciális kamerákkal felszerelt drónokat is alkalmaztak, azokkal fésülték át a Duna azon szakaszait, amiket nehezen lehetett megközelíteni. A drón nem a rendőrségé, hanem különböző műszaki cégeké, amit a cégek alkalmazottai működtetnek, így a bérlés mellett őket is meg kell fizetni

– fejtette ki dr. Lichy József.

A móri mészárlás volt a legdrágább gyilkosság

A magyar kriminalisztika történetének legdrágább nyomozása a móri mészárlás ügyében zajlott, 16 évvel ezelőtt. A nyolc halálos áldozatot követelő rablás utáni vizsgálatok során egymilliárd forintot teljesen feleslegesen költöttek el: mivel ismeretlen tettesek után nyomoztak, a bankfiókban található összes lehetséges homogenetikai nyomot összegyűjtötték. Ez semmilyen eredményre nem vezetett, de 970 millió forintba került.

Végül közvetett bizonyítékok alapján elítélték Kaiser Edét és Hajdú Lászlót, akikről kiderült, hogy habár több más bűncselekményt elkövettek, a móri gyilkossághoz nem volt közük. Később teljesen véletlenül megtaláltak egy veszprémi erdőben pár töltényhüvely, és ez volt az a nyom, ami aztán elvezette a hatóságokat a valódi tettesekhez, Nagy Lászlóhoz és Weiszdorn Róberthez.

Ez is érdekelhet

képcím

Már nyomoznak Magyar Péter kijelentései miatt

képcím

Emberölés történt a Thököly úton szombat éjjel

képcím

Nyolc évvel később kiderült, ki ölte meg a jánoshalmi...