MNB: 2022 óta először húzta fel a GDP-t a hazai ipar 2026 elején

A hazai ipar 2026 első negyedévében 2022 óta először pozitívan járult hozzá a GDP-hez, és az MNB szerint a fellendülés a következő hónapokban is folytatódhat.

A Portfolio által ismertetett júniusi Inflációs jelentés alapján a fordulatot főként a számítástechnikai és villamos berendezések gyártása támogatja, ami a munkahelyekre és a jövedelmekre is kihat.

portfolio.hu1 órája
Eredeti cikk megnyitása

Még több friss hír

Hírstart Gazdaság

24.hu gazdasági hírei