Itt húzódik a határ a pozitív és a negatív stressz között (x)

Startlap - Szponzorált tartalom
Modern életvitelünk következménye, hogy állandó feszültségben élünk. Rohanó életmódunk rengeteg stresszel jár: a feszes határidők, a túlzott megfelelési kényszer, az állandó információáramlás szinte lehetetlenné teszi számunkra, hogy kilépjünk a mókuskerékből. Ám a stressz nem feltétlenül negatív hatású: létezik pozitív stressz is, amely egyfajta felhajtóerőként van jelen a mindennapjainkban.

Mit jelent a pozitív stressz?

A tudósok szerint nemcsak káros, hanem „jó” stressz is létezik, amely egyfajta felhajtóerőként van jelen az életünkben. A pozitív stressz segít bennünket például abban, hogy jól teljesítsünk egy vizsgán, egy állásinterjún vagy egy számunkra fontos prezentáción. De ennél hétköznapibb szituációkban is jelen lehet, hiszen egy finom családi ebéd készítésekor vagy ajándékvásárlás közben ugyancsak átjárhat bennünket a pozitív stressz. Amíg csak mérsékelten izgulunk, mert szeretnénk, ha az, amit elterveztünk, jól sikerülne, addig pozitív stresszről beszélünk. Vajon hol húzódik a negatív és a pozitív stressz közötti határ? Meddig sarkall bennünket jobb teljesítményre, és hol van az a pont, ahonnan a stressz már káros hatással van ránk?

Itt húzódhat a határ a pozitív és a negatív stressz között

A pozitív stressz sokszor észrevétlen marad: úgy érezzük, jól megy a munka, kicsit talán túl is pörgünk, ezért nem vesszük észre, amikor a túl sok pozitív stressz egy idő után átalakul negatív stresszé. Ha sokáig nem pihenünk, de közben folyamatosan túlteljesítünk a munkahelyünkön, mellette kiváló szülők vagyunk és részt veszünk minden hétvégi kulturális programon, előbb vagy utóbb ki is éghetünk. Ezért akármilyen életerősnek érezzük is magunkat, mindig figyelnünk kell arra, hogy időnként szakítsunk időt a pihenésre, lassuljunk le és lazítsunk. Ha túlzottan „pörgünk” és folyton fel vagyunk dobva, esetleg még több mindent szeretnénk csinálni, és emiatt nem tudunk ellazulni, vagy ha nem tudjuk abbahagyni az állandó munkát, akkor vigyázzunk, mert a pozitív stressz könnyen negatívvá alakulhat.

Mit jelent a negatív stressz?

Amikor a pozitív stressz túlzottan érzékelhetővé válik és hirtelen „sok” lesz, akkor már negatív stresszről beszélünk. A negatív stressz tünetei mindenkinél másképp jelentkezhetnek. Türelmetlenné válhatunk másokkal szemben, emellett erős szívdobogás, esetleg gyomorfájdalom jelentkezhet. Negatív gondolatok keríthetnek hatalmukba, de levertség és kimerültség is úrrá lehet rajtunk. Az állandó feszültségtől alvászavarok ugyancsak kialakulhatnak. Mindezek egytől egyig olyan figyelmeztető jelek, amelyeket érdemes komolyan vennünk.

Mit tehetünk, ha túl sok a negatív stressz?

Ilyenkor vizsgáljuk meg, melyek azok a tevékenységek, amelyek miatt folyton feszültek és idegesek vagyunk. Nézzük meg, mit tudunk esetleg elhagyni, illetve mi az, amin változtathatunk. Munka után, ha tehetjük, sétáljunk, esténként pedig próbáljunk meg ellazulni. A hétvégét szánjuk a pihenésre!

Ha ezek után is úgy érezzük, hogy nem tudjuk kezelni a túl sok feszültséget, hívjuk segítségül a gyógynövényeket. A Sedacur forte, amely három gyógynövény, a macskagyökér, a komló és a citromfű hasznos komponenseit tartalmazza, napközben oldja a feszültséget, éjjel pedig segíti a pihentető alvást. Ez a növényi gyógyszer ugyanakkor a másnapi teljesítményünkre nincs negatív hatással. Az autóvezetéshez szükséges készségeket sem befolyásolja, és akár alkohol fogyasztása mellett is szedhető. A Sedacur fortét nem kell orvossal felíratni, recept nélkül kapható a patikában.

Vény nélkül kapható gyógyszer

A KOCKÁZATOKRÓL ÉS A MELLÉKHATÁSOKRÓL OLVASSA EL A BETEGTÁJÉKOZTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT, GYÓGYSZERÉSZÉT!

Ez is érdekelhet

képcím

Házimunka: a stresszkezelés meglepő módja

képcím

Jó ötlet a kutyával, macskával aludni?

képcím

Mindenkinek kötelező a 8 óra alvás?