Startlap Vissza a Startlapra

Startlap Vásárlás

PénzÜgyes
Kütyü
Otthon
Gyerek
Egészség
Konyha
Szépség
Trending
Akciós újságok
Felhasználási feltételek
Adatvédelem Kapcsolatfelvétel Impresszum Médiaajánlat © Startlap 2021, Minden jog fenntartva
Trending 2022. március 22.

Listán a leggyakrabban hamisított, veszélyes termékek

Startlap Bubba Trending 2022. március 22.
Hazánk az Egyesült Államok és az Egyesült Királyság után a harmadik legnépszerűbb célország a Kínából érkező, lefoglalt hamis parfümök és kozmetikumok esetében.

Az Európai Unióba érkező, lefoglalt hamis termékek háromötöde online értékesítésből származik – derül ki a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) és az Európai Unió Szellemi Tulajdoni Hivatala (EUIPO) legfrissebb tanulmányából.

Kockázatok

Az EUIPO és az OECD márciusban kiadott, globális piacot 2017-2019 között vizsgáló jelentése szerint a hamisítványok nemcsak gazdasági károkat okoznak, munkahelyek elvesztéséhez vezetnek, hanem komoly kockázatot is jelentenek a fogyasztók számára. Ide sorolhatók az egészségügyi kockázatok (például a hamisított gyógyszerek és élelmiszerek), a biztonsági kockázatok (például a hamisított gépjármű-alkatrészek és akkumulátorok), illetve a környezeti kockázatok (például hamisított vegyszerek és növényvédő szerek).

Rengeteg a hamis kozmetikum

A tanulmány a vámhatósági lefoglalásokból származó és egyéb jogérvényesítési adatokat elemzi, és azt vizsgálja meg, hogyan jutnak el a veszélyes hamisítványok a fogyasztókhoz. Az unióba behozni kívánt veszélyes termékek esetében az összes lefoglalás 60 százalékát az online értékesített áruk tették ki.

A leggyakrabban hamisított, veszélyesnek is minősülő árucikkek között a leggyakoribbak:

  • a parfümök, a kozmetikumok (46 százalék),
  • a ruházati cikkek (18 százalék),
  • a játékszerek és társasjátékok (17 százalék),
  • a gépjármű-alkatrészek (8 százalék)

– ismertette keddi közleményében a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH).

Magyarország a dobogón

Az elemzésből kiderül, hogy hazánk az Egyesült Államok és az Egyesült Királyság után a harmadik legnépszerűbb célország a Kínából érkező, lefoglalt hamis parfümök és kozmetikumok esetében.

Getty Images

A legtöbb veszélyes hamisítvány Kínából (az összes vámhatósági lefoglalások 55 százaléka), illetve Hongkongból (19 százalék) származott, ezek együttesen a lefoglalások csaknem háromnegyedét tették ki. Törökországból a veszélyes árucikkek 9 százaléka érkezett.

Az uniós rangsor

Az unión belül 2017-19-ben a veszélyes hamisítványok elsődleges célországa Németország volt: az összes, Európai Unióba szánt és a vámhatóságok által lefoglalt, leginkább veszélyesnek tekinthető hamisítvány 47 százaléka ide irányult. Németországot sorrendben Belgium, Dánia, Olaszország, Spanyolország és Ausztria követi (a vizsgált időszakban az Egyesült Királyság még az EU része volt, így Magyarország az uniós tagországok között a 16. ezen a listán).

Kis csomagok okoznak nagy gondot

Ami a terjesztést illeti, a hamisítók – a koronavírus terjedése által is megnövekedett online vásárlás miatt – leginkább a postai csomagok útján történő szállítást részesítették előnyben. Ezek a kis csomagok megnehezítik a vámhatóságok átvilágítási és felderítési munkáját. Összességében a lefoglalt veszélyes áruk 60 százalékát postai szolgáltatók szállították, illetve a tengeri szállítási mód is népszerűnek tekinthető. Utóbbi kapcsán a lefoglalt hamis termékek 6 százaléka esetében Magyarország volt a célállomás.

(MTI)

Ez is érdekelhet:

Szégyenlistára kerültek egyes kínai online piacterek

Elolvasom
Megosztom
európai unió hamisítvány Kína Magyarország online kereskedelem Vissza a címlapra

Ez is érdekelhet

képcím

Jó hírünk van, ha szereted a meggyet

képcím

A Louis Vuitton tagadja, hogy hamisított táskát árulna

képcím

Megjelent a friss hazai kereskedelmi toplista

Ajánljuk még:

Júliustól kivezetnek egy fizetési formát a magyar boltokban

Ezeknek az élelmiszereknek durván emelkedni fog az ára júliustól

Ennyibe kerül most a gabonapehely a boltokban - a legjobb akciók a...

Kellemetlen meglepetés érhet, ha a banki ATM-ből veszel fel pénzt

Kvíz: most kiderül, mennyire szereted a csokit

Kivontak a forgalomból egy Parkinson-gyógyszert

Felhasználási feltételek Adatvédelem Kapcsolat Impresszum Médiaajánlat

2022 Startlap, Minden jog fenntartva