Megkezdődött a Lovarda-épület felújítása a Gyulai Várfürdőben, ad hírt a BEOL. A tervezett eredményről már kikerültek a látványtervek is.
Novemberben nyílik újra az ikonikus részleg
“A Gyulai Várfürdő megújulása lendületesen halad, és büszkén érkeztünk a következő izgalmas szakaszhoz”, áll a fürdő közösségi oldalán. “Ennek eredményeként a Lovarda épületében felújítási munkálatok kezdődnek.
Május 5-től, hétfőtől október 31-ig a Gyulai Várfürdő Lovarda épülete nem lesz látogatható.
Ezzel párhuzamosan a gyógyászati részleg is megújul, és a jelenleg is zajló munkálatok következő üteme, valamint a kivitelezés optimális szervezése érdekében, a gyógyászati részleg május 5-től június 1-ig nem üzemel, adták hírül.
A tervek szerint a gyógyászati részleg június 2-án nyit újra.
A posztban kitértek arra, hogy ebben az időszakban is várja a látogatókat négy kültéri gyógymedencéjük és az AquaPalota, a fedett családi élményfürdő.
Így fest majd a Lovarda
Kun Miklós, a Gyulai Várfürdő Kft. ügyvezető igazgatója a BEOL-nak elmondta: jelenleg a vízgyógyászati és iszapkezelő részleg teljeskörű belsőépítészeti átalakítása zajlik, melynek köszönhetően júniustól a hazai fürdők között páratlan minőséggel és nagyon magas szolgáltatási színvonallal várják a gyógyulni vágyó vendégeiket.
A beruházás részeként a Lovardában
- cserélik a medencék bekötővezetékeit,
- megújul a medencék burkolása és geometriája,
- újrafestik az épületet,
- új világítástechnikát építenek be,
- illetve a falakra kerámialapok kerülnek, amelyeken Gyula emblematikus épületeinek sziluettjei lesznek láthatók.
Emellett a Lovardában egy meglepetés installáció is helyet kap majd, ami fotópontként szolgál.
A fejlesztések részei annak az közel egymilliárdos beruházássorozatnak, amelynek eredményeként a Gyulai Várfürdő egy ötcsillagos létesítmény legjobb szolgáltatásaival várja majd a vendégeket. A belsőépítészeti munkálatok a fürdőt a Hunguest Hotel Gyulával összekötő folyosótól egészen a Lovardáig tartanak. A belsőépítészeti átalakítás
- az iszaprészleget,
- a vízgyógyászati részleget,
- a súlyfürdőket,
- és legnagyobb mértékben a Lovardát érinti.
A fejlesztés egyik szakasza már elkészült, és most következik a Lovarda említett korszerűsítése. Ezek a beruházások részei annak a nagyobb fejlesztéssorozatnak, amely a Magyar Turisztikai Ügynökség támogatásával valósult, illetve valósul meg. Első ütemben megtörtént a vízi gyermekparadicsom rekonstrukciója, második ütemben a reumatológiai szakrendelés épületének integrációját, a főépület bővítését, egy új étterem és egy új masszázsszalon kialakítását végezték el. Harmadik ütemben pedig az említett belső építészeti fejlesztések történnek meg.
Borítókép forrása: Getty Images