Kiemelt Hírek 2021. augusztus 05.

Tótka Sándor olimpiai bajnok

Startlap Kiemelt Hírek 2021. augusztus 05.
Megvan az ötödik magyar arany, ezüstből kettő is termett csütörtök hajnalban.

Az aranyérmes Tótka Sándor örül a győzelmének a férfi kajak egyesek 200 méteres versenyének döntője után a tokiói nyári olimpián a Sea Forest Kajak-kenu Pályán 2021. augusztus 5-én. (MTI/Kovács Tamás)

Magyar szempontból fantasztikusan indult a tokiói olimpia 13. versenynapja, hiszen Rasovszky Kristóf a nyíltvízi úszók 10 kilométeres számában ezüstérmes lett.

Az úszás után következtek a kajak-kenusok. Tótka Sándor szenzációs versenyzéssel aranyérmet szerzett a kajak egyesek 200 méteres versenyében a tokiói olimpián. A szám másik magyarja, Csizmadia Kolos negyedik lett a döntőben.

Csipes Tamara ezüstérmes lett 500 méteren, a címvédő Kozák Danuta negyedikként zárt. A Nádas Bence, Kopasz Bálint duó 1000 méteren negyedikként zárt. Ugyanebben a számban a Béke Kornél, Varga Ádám egység B döntős, akárcsak női C-1 200 méteren Balla Virág és Takács Kincső.

Vízilabdában a női válogatott számára a döntő a tét, ehhez a spanyolokat kell legyőzni.

Elkezdik a versenyt az öttusázók, Kovács Sarolta, Gulyás Michelle, Marosi Ádám és Kasza Róbert a körvívással nyit.

A hétpróbázó Krizsán Xéniára a második versenynapon a távolugrás, a gerelyhajítás és a 800 méter vár.