Tótka Sándor olimpiai bajnok

Startlap - Startlap
Megvan az ötödik magyar arany, ezüstből kettő is termett csütörtök hajnalban.

Az aranyérmes Tótka Sándor örül a győzelmének a férfi kajak egyesek 200 méteres versenyének döntője után a tokiói nyári olimpián a Sea Forest Kajak-kenu Pályán 2021. augusztus 5-én. (MTI/Kovács Tamás)

Magyar szempontból fantasztikusan indult a tokiói olimpia 13. versenynapja, hiszen Rasovszky Kristóf a nyíltvízi úszók 10 kilométeres számában ezüstérmes lett.

Az úszás után következtek a kajak-kenusok. Tótka Sándor szenzációs versenyzéssel aranyérmet szerzett a kajak egyesek 200 méteres versenyében a tokiói olimpián. A szám másik magyarja, Csizmadia Kolos negyedik lett a döntőben.

Csipes Tamara ezüstérmes lett 500 méteren, a címvédő Kozák Danuta negyedikként zárt. A Nádas Bence, Kopasz Bálint duó 1000 méteren negyedikként zárt. Ugyanebben a számban a Béke Kornél, Varga Ádám egység B döntős, akárcsak női C-1 200 méteren Balla Virág és Takács Kincső.

Vízilabdában a női válogatott számára a döntő a tét, ehhez a spanyolokat kell legyőzni.

Elkezdik a versenyt az öttusázók, Kovács Sarolta, Gulyás Michelle, Marosi Ádám és Kasza Róbert a körvívással nyit.

A hétpróbázó Krizsán Xéniára a második versenynapon a távolugrás, a gerelyhajítás és a 800 méter vár.