Sporttörténelmet írtunk a ritmikus sportgimnasztika Eb-n

Startlap - Startlap
Pigniczki Fanni megszerezte Magyarország történetének első egyéni Európa-bajnoki érmét.

A magyar ritmikus gimnasztika első egyéni Európa-bajnoki érmét nyerte Pigniczki Fanni, aki

a második helyen végzett a labda döntőjében a budapesti kontinensviadal utolsó, vasárnapi versenynapján.

Pigniczki a nyolcadik helyen jutott be a fináléba 33,350 ponttal, de ezt alaposan túlszárnyalta, mivel szinte teljesen pontos, tiszta gyakorlatot mutatott be és 34,850 pontot szerzett.

Ez abszolút egyéni csúcs, korábban ugyanis egyik szerrel sem tudott ilyen magas értéket elérni nemzetközi versenyen. Az eddigi rekordját a szombati egyéni összetett döntőben bemutatott labdagyakorlatára kapott 34,700 pont jelentette.

Az MTK sportolója vasárnap a szalag döntőjében is szőnyegre lépett, ahol az ötödik helyen végzett.