Női kézilabda-vb: esélyt sem kaptunk a norvégoktól

Startlap - Startlap
Ez most tényleg fájó vereség volt.

A magyar női kézilabda-válogatott 30-22-re kikapott a címvédő és Európa-bajnok Norvégia csapatától a németországi világbajnokság B csoportjának első, szombati fordulójában.

A Bietigheim-Bissingenben rendezett mérkőzésen a skandinávok szinte az egész első félidőben egyértelmű fölényben voltak támadásban és védekezésben is. A két csapat között a játék sebességében is feltűnő különbség volt, mindezt a norvégok eredményesen kihasználták, és a szünetben már tíz góllal vezettek (21-11).

Kim Rasmussen szövetségi kapitány a második felvonásban is mindent megpróbált taktikailag, de nem járt sikerrel. A játékosok némileg elszántabban játszottak és hatékonyabban védekeztek, mint az első félidőben, de a klassziskülönbséget nem tudták ellensúlyozni.

A magyarok következő ellenfele Svédország lesz vasárnap 18 órától.