Milák Kristóf ezüstöt szerzett 100 méteres pillangóúszásban

Startlap - Startlap
Ez történt a tokiói olimpián, amíg aludtunk.

Úszás: egy döntőben, a 100 méteres pillangóúszásban voltunk érdekeltek, de ott egyértelműen érmet remélhettünk. A 200 pillangó győztese Milák Kristóf ezúttal nem számított esélyesnek, de így is csak új világcsúccsal lehetett legyőzni. A magyar úszó ezüstje a magyar olimpiai küldöttség hatodik érme volt Tokióban.

Triatlon: a Bragmayer Zsanett, Bicsák Bence, Kovács Zsófia, Tóth Tamás összeállítású csapat a 11. helyen zárta a vegyes váltó versenyszámát.

Atlétika: Kozák Luca teljesítette a feladatát, és futamharmadikként bejutott a 100 méteres gátfutás elődöntőjébe.

Vívás: bár Márton Anna sérülten is vállalta a szereplést, nem sikerült a bravúr a magyar női kardcsapatnak, amely előbb Dél-Koreától, majd Japántól is kikapott, és Kína ellen a 7. helyért lép majd pástra.

Minden, ami fontos az olimpiáról, itt érhető el.