Magyar éremeső a junior uszonyosúszó Eb-n

Startlap - Startlap
Bár aranyból csak egy született, mellette négy ezüst- és hét bronzérmet szereztek sportolóink.

Nagyszerű sikereket ért el a magyar csapat az isztambuli junior uszonyosúszó Európa-bajnokságon, a delegáció tagjai összesen 12 érmet szerzett – írja a 24.hu. A 14 tagú csapat egyetlen aranyérmét Szabó Anita szerezte meg, 50 méteres uszonyos gyorsúszásban végzett az első helyen, de egy ezüst- és két bronzérmet is nyert mellette.

Hamlin Dorothy is elégedett lehet a teljesítményével, mind a négy ezüstérem megszerzésében nagy szerepet vállalt. Egyéniben Lengyeltóti Bence, Kiss Blanka és Stadler Csenge, míg váltóban Kocsis Marcell, Kolonics Milán, Kothencz Petra és Deme Dorka örülhetett még éremnek.

„Maximálisan elégedettek lehetünk a megszerzett érmek számával, és a csapat is nagyszerű képet mutatott – mondta Kókai Dávid csapatvezető. – Dicséretes, hogy sikerült mind a három úszásnemben, uszonyos gyorsúszásban, búvárúszásban és felszíni úszásban is érmet nyerni.”

A magyar csapat végül az ötödik helyen végzett az éremtáblázaton.