Leváltották az igazgatót és kirúgtak két tanárt a kecskeméti Waldorf-iskolában, az összes tanár táppénzre ment

Startlap - Startlap
A fenntartó egyesület másfél év után hirtelen azzal az indokással vált meg azonnali hatállyal az intézmény vezetőjétől, hogy nincs meg a pozícióhoz szükséges képesítése. Az egyesület elnöke azt nyilatkozta: 'hittel és szeretettel' szeretné megoldani a helyzetet, és reméli, hamarosan minden pedagógus felépül.

A hiros.hu beszámolója szerint a Mihály Kertje Kecskeméti Waldorf Óvoda, Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskolában kedd óta szinte teljesen szünetel a tanítás, ugyanis minden pedagógus táppénzre ment, miután az iskola fenntartója kirúgta az igazgatót.

A korábbi igazgató, Balla Beátától elmondta: a 126 gyerekből körülbelül 20-25 fő jár be jelenleg az intézménybe, ahol a 3 óvónő, a 7 pedagógus és a pedagógiai asszisztens mindannyian táppénzen vannak, és csupán az óraadók tartják meg a tanórákat.

 

 

Forrás: YouTube/ Kecskeméti Televízió

 

 

A 2017 augusztusában az intézmény élére kinevezett Balla Beátát a fenntartó egyesület március 24-i rendkívüli ülésénváltották le azonnali hatállyal, és helyére új igazgatóként Farkas Zsuzsát neveztek ki. Ő az első munkanapján rögtön megvált két pedagógustól, akik közül az egyik az iskola alapító tagja. Lévai Zoltán, a Gyermekkert Kecskeméti Waldorf Egyesület elnöke a két tanerő elbocsátását azzal indokolta, hogy többen őket azonosították be a konfliktus kirobbantóiként.

Balla Beáta esetét pedig azzal magyarázza az egyesület elnöke, hogy egy oktatási szakértő szerint Balla megbízása nem volt jogszerű, mivel nem rendelkezik intézményvezetői pedagógusi szakvizsgával, továbbá a megbízás legfeljebb egy év időtartamra adható.

Amikor vállaltam el ezt a pozíciót, eldöntöttem, hogy elvégzem a kétéves vezető képzőt. Jelenleg is Szegedre járok, három hónap múlva kapom meg a diplomámat. Két évre szóló, határozott idejű szerződésem volt, amit elfogadott az oktatási hivatal is. Arról nem volt szó, hogy ez megszakad, előre nem is jelezték, sem szóban, sem írásban. (…) Véleményem szerint azért váltottak le, mert én a pedagógia kollégium konszenzusos döntéseit képviseltem, ezek pedig nem egyeztek az egyesület döntéseivel és elképzeléseivel 

– fogalmazott a volt igazgatónő. A portál kérdésére Lévai Zoltán közölte: “hittel és szeretettel” szeretné megoldani a helyzetet, továbbá reméli, hamarosan mindenki felépül, és folytathatják munkát. Az átmeneti időszakban pedig helyettesítőkkel kívánják pótolni a kiesett pedagógusokat.

Ez is érdekelhet

képcím

Változhat a táppénzes ügyintézés - ezt tervezi a kormány

képcím

Több ezren tüntettek az oktatásért

képcím

Országos tanévnyitó címmel tüntettek a Kossuth Lajos téren