Kós Hubert aranyérmes 200 méter háton

Startlap - Startlap
A medencés magyar úszók első érme a világbajnokságon.

Kós Hubert aranyérmet nyert pénteken 200 méter háton a fukuokai vizes világbajnokság medencés úszóversenyeinek hatodik napján. A fiatal magyar az előfutamok során országos csúccsal a hetedik helyen végzett, így került be a döntőbe.

A 20 éves úszó száz méteren 53.11 másodperces idővel új országos csúcsot állított be, így jó formában érkezett a fő számára, a kétszázas távra is. A pénteki döntőben harmadik helyen fordult, a harmadik ötven méteren pedig elképesztő tempót diktált, amivel élre állt és a sportági klasszis Ryan Murphy sem tudta beérni őt. A magyar fiúról sejteni lehetett, hogy jól fog teljesíteni a világbajnokságon, mivel egy ideje már Egyesült Államokban, Arizonában készül, edzője az a Bob Bowman, aki minden idők legnagyobb úszójának, a 23-szoros olimpiai bajnok Michael Phelpsnek volt a mestere.

Kósról korábban Sós Csaba, a magyar úszóválogatott szövetségi kapitánya is úgy nyilatkozott, mint az egyik legesélyesebb magyar éremszerző.

Kiemelt fotó: MTI/Koszticsák Szilárd