Két magyar arany, összesen négy érem 5000 méteren

Minden várakozást felülmúltak a magyar versenyzők.

Szerző: Startlap

Forrás: startlap.hu | 2018-05-20 21:52

Szeged, 2018. május 20. A harmadikként célba ért Lucz Anna (elöl) és Kiss Blanka örül a szegedi kajak-kenu világkupa nõi kajak páros 200 méteres versenyszáma döntõje után 2018. május 20-án. MTI Fotó: MKKSZ / Szalmás Péter

Túltejesítve a célkitűzést, a magyar versenyzők két aranyat és összesen négy érmet szereztek a Szegeden rendezett kajak-kenu világkupa vasárnapi 5000 méteres versenyei során, így négy első, nyolc második és kilenc harmadik hellyel zárták a Maty-éri viadalt.

A leghosszabb távon – amelyen a korábbiaktól eltérően idén már futószakaszok is vannak, hasonlóan a maratoni futamokhoz – a nőknél teljes volt a magyar siker, a kajakosoknál ugyanis Kiszli Vanda, a kenusoknál pedig Lakatos Zsanett nyert. Utóbbi számban Bragato Giada lett a harmadik.

A férfiak egy dobogós helyet szereztek a másodikként beérkező kajakos Boros Adrián révén.
A világkupán – melynek paraversenyeiben három bronz volt a magyar mérleg – 60 ország közel 700 sportolója, köztük 62 magyar vett részt.