Hamilton rekordot döntött az időmérőn

Külső forrás -
Közel három óráig tartott az időmérő edzés az Olasz Nagydíjon.

Szakadó esőben nyerte a Forma-1-es Olasz Nagydíj szombati időmérő edzését a háromszoros világbajnok Lewis Hamilton. Ezzel rekorderré vált, mert pályafutása 69. pole pozícióját szerezte meg.

A 32 éves versenyzőnek ez volt az idei nyolcadik időmérős elsősége, mögötte a Red Bull két pilótája, a holland Max Verstappen és az ausztrál Daniel Ricciardo végzett a második és a harmadik helyen, de ők motorcsere miatt mindketten rajtbüntetést kaptak.
Hamilton legnagyobb riválisa, az összetettben vezető, négyszeres vb-győztes német Sebastian Vettel (Ferrari) csak nyolcadik lett a szakadó esőben rendezett kvalifikáción.
Az időmérőt először a heves esőzés és a vizes aszfalt miatt piros zászlóval félbeszakították, majd nagyjából 2,5 órás csúszással folytatták.

Az 53 körös Olasz Nagydíj vasárnap 14 órakor kezdődik.