Foci-Eb: Németország – Magyarország 2-2

Startlap - Startlap
A magyar válogatott az Eb egyik legkeményebb meccsén játszott döntetlen a németekkel. Semmi okunk nem lehet panaszra, egyetlen pillanatra sem álltak meg a fiúk.

Szerda este kilenckor kezdődött a Németország-Magyarország Európa-bajnoki mérkőzés a müncheni Allianz Arénában. A magyarok nagyon erősen kezdtek, Szalai Ádám már a 11. percben megszerezte a válogatott vezető gólját.

A mieink ezután sem engedtek ki, egyenlő félként küzdöttek a németekkel ellen.

A második félidőben is szoros volt a meccs, a magyarok végig fáradhatatlanul hajszolták a labdát, megkeserítve a németek dolgát szinte minden pillanatban.

A 66. percben Fiola sárgát kapott, a németek pedig egyenlítettek: Kimmich jobbról ívelt középre egy szabadrúgást, Gulácsi nagyon rosszul jött ki, Hummels elfejelte a labdát, Havertz pedig gólvonalról nem hibázott (1-1).

A középkezdés után egy gyors támadás során Szalai indította Schäfert, aki a védők közül, a lassan kifutó Neuert is megelőzve fejelt a hálóba (1-2).

A 84. percben Musiala balról tette középre a labdát, Werner lövését blokkolták a védők, de Goretzka megtalálta az utat a hálóig (2-2).

Bár a mieink nem jutottak tovább, mégis fantasztikus élményt nyújtottak minden magyar szurkolónak ezen az estén! Köszönjük fiúk, igazán öröm volt látni,  ahogy küzdöttetek!