Foci Eb: Anglia játssza a döntőt Olaszországgal

Startlap - Startlap
A maival együtt az angolok már harmadszorra jutottak el Eb-elődöntőig, ahol most a torna egyik meglepetéscsapatával, a dánokkal küzdöttek meg.

Az első félidő 30. percéig kellett várni a gólra, amit Dánia szerzett meg, és az Eb első szabadrúgásgólja is  lett egyben.  Damsgaard lőtte, teljes erővel a léc alá bombázott. Pickford ujjal beleért, de védeni nem tudta már.

Ám nem sokkal ezután, a 39. percben öngólt rúgtak a dánok. Kane indította a védelem mögé belépő Sakát, aki erőből lőtte középre laposan a labdát. Sterlingnek szánta, de a becsúszó Kjaer lábáról pattant a hálóba a labdát.

Mivel a rendes játékidőben döntetlen volt az eredmény, így jött a kétszer 15 perc hosszabbítás, melynek első felében, a 104. percben Harry Kane végül megszerezte az angolok győztes gólját.

Így a végeredmény Anglia-Dánia: 2-1. Az angolok az olaszokkal játsszák a döntőt a Wembley-ben.

Az mérkőzés minden jelentősebb mozzanata itt érhető el.