A magyar fegyverbiznisz olyan lett, amitől Amerika is jóllakik meg az orosz haverság is megmarad

Startlap - Startlap
Ügyes diplomáciai lépés, aminek csak ránk nézve nem lesz gyakorlati haszna.

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Mike Pompeo amerikai külügyminiszterrel közös sajtótájékoztatóján jelentette be, hogy Magyarország középhatótávolságú légvédelmi rakétákat vesz egy amerikai cégtől – írja a 24.hu.

Nem Patriot lesz

A 444 szedte össze, hogy pontosan miről lehet szó. Elvileg két típus közül lehetne választani. Az egyik a közismert Patriot rakétaelfogórendszer. Nos, ennek a régióban való telepítésétől, sőt annak csak puszta ötletétől is az oroszok rendszerint idegállapotba kerülnek. Ez amiatt van, mert a ballisztikus rakétákkal való csapásmérés az orosz hadászati elképzelések egy igen fontos szeletét alkotják és a Patriot épp ezek kivédésére a legmegfelelőbb.

Helyzetben a norvégok 

 olyan norvégok által fejlesztett, de amerikai rakétákkal működő légvédelmi rendszer, ami a Patriottal ellentétben repülőgépek ellen lett kitalálva.

Ügyes diplomáciai húzás

A Norwegian Advanced Surface to Air Missile System (NASAMS) beszerzése ugyan ügyes diplomáciai húzás, ami kétségkívül használ a magyar-amerikai kapcsolatoknak, míg ezzel egyidejűleg nem rúgja el a pöttyöst az oroszoknál, egyetlen szereplő marad csak a táblán, aki nem profitál az ügyletből. Ez pedig a Magyar Honvédség, ugyanis a NASAMS a jelenlegi szövetségi rendszerünkben nem túl hasznos konstrukció, hiszen a NATO kötelékében szolgáló amerikai légierő a világ bármelyik pontján, bárkivel szemben képes biztosítani a égi fölényt, így nem valószínű, hogy egy fegyveres konfliktus esetén nekünk ellenséges repülőgépeket kellene lelövöldöznünk. Viszont pár ballisztikus rakétát lehet, hogy el kellene kapnunk, arra meg pont nem lesz eszközünk.

Ez is érdekelhet

képcím

Moszkvai terrortámadás: így kapták el a terroristákat

képcím

Hivatalos végeredmény: 87,28 százalékkal győzött Vlagyimir...

képcím

Putyin nyert és már az ukrajnai békekötésről gondolkodik