„Sokáig azt hittük, a feleségem a meddő, pedig én voltam az”

Startlap - Szponzorált tartalom
Sokan azt gondolják, hogy a meddőség csak a nőket érinti, holott a statisztikák szerint az esetek negyven százalékában a férfiak miatt nem sikerül a családalapítás. Ennek gyakran a prosztatagyulladás az oka, amit azonban a mai napig nem vesznek elég komolyan a férfiak, vagy félnek beszélni róla.

Gábor és Edit közel másfél éven keresztül próbálkoztak a családalapítással, de Editnek ez idő alatt nem sikerült teherbe esnie. Sokáig arra gyanakodtak, hogy meddő, ami miatt rengeteg orvosi vizsgálaton kellett részt vennie; a valóságban azonban Gábor volt az, akinek a prosztatagyulladása miatt csökkent a nemzőképessége.

– Eleinte minden olyan volt, mint a hollywoodi filmekben. A megismerkedésünk utáni hatodik hónapban már együtt éltünk, rá fél évre pedig házasok voltunk. Egyértelmű volt, hogy mindketten szeretnénk gyereket, de hiába próbálkoztunk, egyszerűen nem jött össze – mesélte Gábor. – A feleségem és én is mindent megtettünk: Edit folyamatosan orvosi vizsgálatokra járt, de bárhova ment, sehol nem tudták megmondani, mi az oka annak, hogy meddő. Persze, hogy nem, hiszen nem is volt az. A valódi akadály az volt, hogy én nem tudtam őt teherbe ejteni – mégpedig azért, mert a nem kezelt krónikus bakteriális prosztatagyulladás engem tett nemzőképtelenné.

Érdemes szakemberhez fordulni

Sikertelen gyermekvállalás esetén érdemes már kezdetben mindkét fél nemzőképtelenségére gyanakodni, és mindkettőt kivizsgálni. A statisztikák szerint nagyjából 120 ezer pár van Magyarországon, akik meddőséggel küzdenek, arányaiban pedig ezt 40-40 százalékban okozza a női és a férfi meddőség. A férfiak esetében ajánlott andrológushoz fordulni – az orvostudomány ezen területe foglalkozik a férfi nemzőképességgel. Ha a tervezett gyermekáldás nem jön össze, könnyen lehet, hogy krónikus prosztatagyulladás áll a dolog hátterében, amit egy egyszerű vizsgálattal ki lehet mutatni.

Fotó: Getty Images

A prosztatagyulladás és a meddőség közti összefüggés

A prosztata a húgyhólyag alatt található szerv, amely körülveszi a húgycsövet. A gesztenye alakú mirigy az ondóhólyaggal együtt váladékot termel, és ez a váladék az, ami felelős a spermiumok mozgékonyságáért – tehát, ha valamilyen gond van a prosztatával, az közvetetten hatással van a nemzőképességre is. A prosztata betegségeinek, a gyulladásnak kimutatása az úgynevezett PSA-teszttel történik, amely egy olyan enzimfehérje, amelyet a prosztata mirigyhámsejtjei termelnek. Rendellenesség esetén ennek az értéke megemelkedik a vérben, amit egy egyszerű vérvétellel ki lehet mutatni.

A prosztatagyulladás tünetei

A prosztata krónikus bakteriális gyulladását sokan azért nem veszik komolyan, mert gyakran alig észrevehető tünetekkel kezdődik. A legjellegzetesebb ezek közül az alhasi diszkomfort, feszülésérzés, illetve megjelenhet gyakori vizelési inger, nehézkes vizeletürítés, bizonyos esetekben pedig mindez csípő, kellemetlen érzésekkel párosul. Érdemes szakemberhez fordulni, mert – mint a legtöbb betegség esetében – itt is igaz, hogy minél előbb kezelik a gyulladást, annál könnyebb megszüntetni a problémát.

HIRDETÉS

 

A Proxelan végbélkúp klinikai vizsgálatokkal igazolt hatású helyi készítmény a prosztatagyulladás tünetei ellen, amely ott enyhíti a panaszokat, ahol a probléma van. Az ápoló hialuronsav és gyógynövények kombinációja teljessé teszi a gyógyszeres kezelést, enyhítve a vizelési zavarokat és a fájdalmat. A szexuális aktivitást nem befolyásolja. Vény nélkül könnyen elérhető a hazai patikákban, ezért a fellángoló fájdalmak esetén azonnal használható, akár hosszú távon is.

Patikában kapható gyógyászati segédeszköz

A KOCKÁZATOKRÓL

 

OLVASSA EL A HASZNÁLATI  ÚTMUTATÓT,

 

VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT!

Ez is érdekelhet

képcím

Különös férfibetegség ijesztő tünetekkel

képcím

Az életmódváltás gyógyító ereje: Tamás így győzte le a...

képcím

Krónikus prosztatagyulladás és CPPS - Túl sok a hasonlóság?