5 tipp: így csökkenthetjük a stresszt (x)

Startlap - Hirdetés
A rohanó életmód rengeteg stresszel jár: szinte mindannyian ismerjük, milyen idegi fáradtságot tudnak okozni a feszes határidők vagy a megfelelési kényszer. A folyamatos belső feszültség a testünkre is kihat. Mutatjuk, mit tehetünk, hogy csökkentsük a stresszt az életünkben.

A tartós feszültség megbetegíthet

A stressz a modern élet velejárója, mondhatjuk, hogy a mindennapjaink része. Sajnos a tartós belső feszültség a testünkre és a lelkünkre egyaránt rossz hatással van. Ha túl sok a stressz, a mellékvese kortizolt szabadít fel. A kortizol az első számú stresszhormon, amely gyengíti az immunrendszert, és káros hatással van az emésztőrendszerre is. Ha hagyjuk, hogy a stresszes hétköznapok bedaráljanak minket, és nem találjuk meg azokat a tevékenységeket, amelyek segítenek levezetni a feszültséget, könnyen beteggé válhatunk.

Ilyen betegségeket okozhat a stressz

A testünk mindig jelzi számunkra, ha már nem képes megbirkózni a túl sok feszültséggel. Ilyenkor fájhat a gyomrunk, koncentrációs nehézségek jelentkezhetnek, többször is előfordulhat szívdobogásérzés, és akár pánikrohamok is gyötörhetnek minket. Ha a tüneteket nem vesszük komolyan, olyan betegségek is kialakulhatnak, mint a reflux, a gyomorfekély, az inzulinrezisztencia, különböző légzőszervi problémák (például asztma) és bőrbetegségek (például ekcéma).

Így tegyünk, ha túl sok a stressz

Mi magunk is tehetünk azért, hogy kevésbé viseljen meg bennünket a stressz. Nem is gondolnánk, de akár apró dolgok megváltoztatásával is segíthetünk magunkon.

1. Pozitív reggeli rituálék kialakítása: rengeteget számít, hogyan indul a napunk, néhány reggeli szertartás jó kedvre deríthet minket. Nem kell nagy dolgokra gondolni, néha az is elég, ha elfogyasztunk egy könnyű reggelit és mellé elkortyolunk egy csésze finom kávét. Ha elégedetten és jókedvűen lépünk ki a lakásunk ajtaján, napközben is kevésbé leszünk ingerültek és feszültek.

2. Rendezzük be otthonosan az irodát: amennyire tudjuk, rendezzük be otthonosan a munkakörnyezetünket. Legyen például az asztalunkon egy-két olyan dolog, például fényképek vagy virágok, amelyek örömmel töltenek el, ha rájuk pillantunk.

3. Ne vállaljunk fölöslegesen konfliktusokat: amennyire tudjuk, kerüljük a konfliktusokat a kollégákkal, mert az ilyen helyzetek meg tudják mérgezni a napunkat.

4.Időnként álljunk fel az asztaltól: ha ülőmunkát végzünk, tanácsos óránként 10 percre felállnunk, hogy átmozgassuk az izmainkat.

5. Munka után mozogjunk: aki teheti, munka után kapcsolódjon ki. Mindenkinek más mozgásforma tesz jót. Van, akit az edzőterem, mást a sétálás tölt fel. A Yale Egyetem kutatói megállapították, hogy a stresszes napjainkon 21 százalékkal kevesebbet mozgunk. Pedig éppen ilyenkor lenne több mozgásra szükségünk, hiszen az edzés a feszültség és a szorongás egyik leghatékonyabb ellenszere.

5+1. Meditáljunk rendszeresen: a rendszeres meditációval elkerülhetjük, hogy felemésszen bennünket az állandó stressz.

Segíthetnek a gyógynövények

A feszültség enyhítésében segíthetnek a gyógynövények is. A Sedacur forte három gyógynövény, a macskagyökér, a komló és a citromfű hasznos összetevőit tartalmazza: ez a gyógyszer nappal nyugtat, hatásosan oldja a feszültséget, este segíti az elalvást, és pihentető alvást biztosít. Ugyanakkor a teljesítményünket, az éberségünket és a koncentrálóképességünket nem befolyásolja hátrányosan. Az autóvezetéshez szükséges készségekre sincs negatív hatással. Recept nélkül kapható a patikában.

Vény nélkül kapható gyógyszer

A KOCKÁZATOKRÓL ÉS A MELLÉKHATÁSOKRÓL

 

OLVASSA EL A BETEGTÁJÉKOZTATÓT,

 

VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT,

 

GYÓGYSZERÉSZÉT!

Ez is érdekelhet

képcím

Házimunka: a stresszkezelés meglepő módja

képcím

Így jelzi a tested, ha túl sok a stressz

képcím

„Először azt mondták, stressz - de most négyes stádiumú...