Egyes húszezres bankjegyek ritka sorszámuk miatt akár milliókat is érhetnek – írja a Sonline.hu. A forintbankjegyek egyediségét a sorszám biztosítja, amely két betűből és hét számjegyből áll.
Ezek helyzete vízszintesen és függőlegesen is megjelenik a papírpénzen. Akár jelentős összeget is érhet, ha a ritka sorszámú húszezres a birtokunkban van, mivel a bankjegyek értékét a gyűjtők gyakran épp az egyedi szériaszámmal azonosítják.
A GA jelzésű, 0000035 sorszámú és minta feliratú húszezres például egy licitoldalon több mint egymillió forintos áron szerepelt.
A G kezdőbetű jelöli, hogy húszezer forintos címletről van szó. A második betű és a sorszám határozza meg igazán a bankjegy különlegességét és értékét.

A Magyar Nemzeti Bank 500 példányban készít mintafeliratos példányokat az egyes kezdőbetűs bankjegyekből. A mintafelirattal ellátott, A betűjellel és alacsony sorszámmal rendelkező bankjegyek különösen ritkák és értékesek. Ez a magyarázat arra, miért érhet ilyen magas összeget egy-egy darab.
Pál József szombathelyi szakértő szerint ilyen bankjegyre mindenki úgy vigyáz, mint a saját szeme fényére. A ritka húszezreseket nagy becsben tartják, de időként előfordul, hogy a szabadpiacon is felbukkannak, a szakember szerint.
A pénzverő hivatalos üzletében minta feliratú vagy alacsony sorszámú bankjegyekhez is hozzá lehet jutni. A gyűjtők régóta megszokott módon hajlandók jelentősebb összeget is fizetni ezekért a különleges bankjegyekért – erősítette meg Hencz János, a Somogy Megyei Érmegyűjtők Egyesületének elnöke.