Mohács után sem volt káosz: az országnagyok kézben tartották a védelmet
A mohácsi korszakban nem "országvesztő széthúzás" dominált: II. Ulászló halála után az országnagyok irányították az országot, és a déli végeket védték.
A 24.hu felidézi: Magyarország sorsa azon múlhatott, meddig tudja elkerülni a szultáni sereg támadását.
2 hónapja