Régi növények, melyekkel ma is megfűszerezhetjük életünket
Az őskorban az ember a sós források vízét, a hamut és pár aromás növényt használt fűszerezésre, édesítőnek pedig a vadméhek mézét és a jávorfa nedvét fogyasztotta.
Az ókorban már virágzott a fűszerkereskedelem: ismerős volt akkoriban a szezám, a kömény, az ánizs, a kapor, a koriander, a menta, a zsálya, a majoránna, a ruta, a bors.
Mátyás király id
egy.hu2 éve
Még több friss hír
Töltés
Kapcsolódó hírek
A nyaralás legfelső fokára a francia Riviérán találtunk rá
roadster.hu22 órája
A túlöntözés csendben tönkreteszi a kertet
agroforum.hu1 napja
Mivel permetezzem a karalábét, amin sok molyszerű kártevő van?
agroforum.hu1 napja
Így néz ki belülről Párizs barlanggá változott hídja
roadster.hu1 napja
Búvóhelyek hasznos élőlényeknek: természetes kártevőirtás a kertben
edenkert.hu1 napja
Milyen zöldségeket lehet június végén vetni?
edenkert.hu1 napja
Felhasználási feltételek
Adatvédelem
Kapcsolat
Impresszum
Médiaajánlat
2026 © Startlap, Minden jog fenntartva