Vidéki prókátor Sulyok Tamás eltávolításáról: La Commedia è finita!

Megszólalt az Alaptörvény 17. módosításáról a kegyelmi botrányt kirobbantó Fülöp Botond.

Szerinte Sulyok Tamás államfő helyzete jogi értelemben menthetetlenné vált.

Azt írta, ha Sulyok nem írja alá a megbízatása megszüntetéséről is rendelkező jogszabályt, a tiszás többség megindítja ellene a megfosztási eljárást, amelynek megindításától nem gyakorolhatja a hatásköreit, azokat az Országgyűlés elnöke veszi át.

Részletek a 24.hu cikkében.

24.hu1 órája
Eredeti cikk megnyitása

Még több friss hír

Mai nap hírei