Magyar Péter megköszönte a "vádbeszédet"
Magyar Péter a parlamentben reagált Bóka János felszólalására, amelyben a fideszes politikus a kormányt alkotmányos puccs előkészítésével vádolta, és a Rákosi-korszak módszereihez hasonlította a folyamatokat.
A miniszterelnök "vádbeszédnek" nevezte a felszólalást, visszautasította a történelmi párhuzamokat, és azt állította, hogy a korábbi Fidesz-kormány építette le a jogállamiságot.
Emellett bejelentette, hogy több alkotmányos szabály módosítását is mérlegelik a társadalmi vélemények alapján.
1 órája