Hét főispánt nevezett ki Magyar Péter
Hét főispáni kinevezésről döntött a miniszterelnök a Magyar Közlönyben határozat szerint, a vidék- és településfejlesztési miniszter javaslatára.
A főispán cím 2022-ben visszakerült a magyar közigazgatásba, a korábbi kormánymegbízotti pozíció elnevezéseként.
A főispánok a kormány területi képviseletét látják el, a vármegyei kormányhivatalok vezetői.
1 órája