Hét főispánt nevezett ki Magyar Péter

Hét főispáni kinevezésről döntött a miniszterelnök a Magyar Közlönyben határozat szerint, a vidék- és településfejlesztési miniszter javaslatára.

A főispán cím 2022-ben visszakerült a magyar közigazgatásba, a korábbi kormánymegbízotti pozíció elnevezéseként.

A főispánok a kormány területi képviseletét látják el, a vármegyei kormányhivatalok vezetői.

24.hu1 órája
Eredeti cikk megnyitása

Még több friss hír