Megalakult az új országgyűlés, Magyar Péter miniszterelnök lett - Ilyen volt a hatalomátvétel
Megalakult az új Országgyűlés, ezzel lezárult a 16 évig tartó Orbán-korszak.
A képviselők esküt tettek, az Orbán-kormány ügyvezetővé vált, majd Sulyok Tamás kormányalakításra kérte fel a választást fölényesen megnyerő Tisza Párt elnökét, Magyar Pétert.
Az új miniszterelnök beszédében rendszerváltást hirdetett, lemondásra szólította fel a korábbi rendszer vezetőit, este pedig a Kossuth téren tartottak ünnepséget.
1 hónapja