Megalakult az új országgyűlés, Magyar Péter miniszterelnök lett - Ilyen volt a hatalomátvétel

Megalakult az új Országgyűlés, ezzel lezárult a 16 évig tartó Orbán-korszak.

A képviselők esküt tettek, az Orbán-kormány ügyvezetővé vált, majd Sulyok Tamás kormányalakításra kérte fel a választást fölényesen megnyerő Tisza Párt elnökét, Magyar Pétert.

Az új miniszterelnök beszédében rendszerváltást hirdetett, lemondásra szólította fel a korábbi rendszer vezetőit, este pedig a Kossuth téren tartottak ünnepséget.

24.hu1 hónapja
Eredeti cikk megnyitása

Még több friss hír

Mai nap hírei