Harmadfokú hőségriasztás szombattól: akár 39 fok is jöhet
Szombattól harmadfokú hőségriasztás lép életbe, mert a hétvégén tetőzik a kánikula.
Az országos tisztifőorvos a korábbi másodfokú riasztást emeli a legmagasabb szintre.
A következő napokban akár 39 fokot is mérhetnek, és az éjszakák is trópusiak maradhatnak.
Az ATV beszámolója szerint a tartós meleg fokozottan terheli a szervezetet.
5 órája