Veszélyben a helyi tévék archívuma: értékes felvételek tűnhetnek el

Veszélyben a helyi televíziók archívuma Magyarországon: sok felvétel elavuló adathordozókon, feldolgozatlanul vagy nehezen hozzáférhetően maradt.

Ez nemcsak a települések mozgóképes emlékezetét sodorja kockára, hanem a digitalizálás és a megőrzés költségein keresztül a helyi intézmények, fenntartók pénzügyeit is érintheti.

A Media1 szerint Horváth Zoltán, a Szombathelyi Televíziót működtető AGORA Savaria Kulturális és Sportközpont oktatója is felhívta a figyelmet a problémára.

media1.hu3 órája
Eredeti cikk megnyitása

Még több friss hír

Hírstart Gazdaság

24.hu gazdasági hírei