Veszélyben a helyi tévék archívuma: értékes felvételek tűnhetnek el
Veszélyben a helyi televíziók archívuma Magyarországon: sok felvétel elavuló adathordozókon, feldolgozatlanul vagy nehezen hozzáférhetően maradt.
Ez nemcsak a települések mozgóképes emlékezetét sodorja kockára, hanem a digitalizálás és a megőrzés költségein keresztül a helyi intézmények, fenntartók pénzügyeit is érintheti.
A Media1 szerint Horváth Zoltán, a Szombathelyi Televíziót működtető AGORA Savaria Kulturális és Sportközpont oktatója is felhívta a figyelmet a problémára.
3 órája