MI miatti leépítések: 153 ezer állás szűnt meg, Kalifornia lépett

A Telex szerint idén eddig 153 ezer embert építettek le a nagy techcégek, részben a mesterséges intelligencia miatt.

Az elbocsátások mögött az áll, hogy egyes munkakörök feleslegessé váltak, máshol pedig az MI-fejlesztések finanszírozására csoportosítanak át pénzt.

A hullám Kaliforniában már kormányzói beavatkozást is kiváltott.

telex.hu7 órája
Eredeti cikk megnyitása

Még több friss hír

Hírstart Gazdaság

24.hu gazdasági hírei