Bod Péter Ákos: elég lesz a devizatartalék a rázós 2026-ban?
Az MNB az euró-tartalék terhére tonnaszámra vett aranyat, ami leginkább politikai lépés, és kockázattal jár.
A jegybank 50 milliárd eurós tartaléka ugyan elégségesnek látszik, de a legfontosabb egy tartósan jó állapotú állami költségvetés kialakítása lenne.
Ettől pedig roppant messze vagyunk.
4 hónapja