A Duna felmelegedése miatt visszafogják a paksi erőmű termelését

A Duna magas vízhőmérséklete miatt a Paksi Atomerőműnek vasárnap várhatóan további 320 megawattal kell csökkentenie a termelését.

A kormányzati tájékoztatás alapján a Portfolio írta meg: a kánikula miatti korlátozás szűkítheti a hazai áramkínálatot, ami a villamosenergia-árakon és a számlákon is éreztetheti a hatását.

portfolio.hu8 órája
Eredeti cikk megnyitása

Még több friss hír

Hírstart Gazdaság

24.hu gazdasági hírei