Gyűlölik az ilyen bőröndöket a reptéri dolgozók - ezeket a csomagokat tényleg dobálják a reptéren
A repülőterek működése sokakat foglalkoztat, különösen az utasoktól elzárt területek világa. Miközben a legtöbb figyelem a légiutas-kísérők munkájára irányul, a csomagkezelők is rengeteg tapasztalattal rendelkeznek – például abban, hogy melyik bőrönd praktikus, és melyik az, amit legszívesebben elkerülnének – írja a Drive.hu. Bár sokan indulnak útnak kizárólag kézipoggyásszal, előfordul, hogy muszáj feladni egy nagyobb csomagot is. Ilyenkor óhatatlanul felmerül a kérdés: mi történik a bőrönddel, miután leadtuk – és vajon tényleg úgy dobálják őket, ahogy a rémtörténetekben hallani?

A Reddithez hasonló fórumok gyakran szolgálnak információval belsősöktől. Egy posztban például arról kérdezték a reptéri dolgozókat, mit tehet egy utas azért, hogy ne keveredjen el a csomagja, míg más bejegyzések azt firtatták, mely bőröndtípusokat szeretik a legkevésbé a kezelők.
Mit tehetünk, hogy ne vesszen el a poggyászunk?
A válaszok között több gyakorlati tanács is akadt. Az egyik leggyakoribb javaslat szerint érdemes a csomag tartalmát megosztani: a kézipoggyászba kerüljön minden érték, és legalább néhány napra elegendő ruházat, ha esetleg késne vagy elveszne a feladott bőrönd. A GPS-alapú nyomkövetők használatát is sokan ajánlották – ezek segítségével telefonról is követhető, merre jár a csomag.
Fontos tipp továbbá, hogy a poggyászra ragasztott vonalkódos címkét érdemes lefotózni, mert ez segíthet az azonosításban.
Szintén praktikus, ha nem klasszikus fekete, sötétkék vagy szürke bőröndöt választunk, mivel ezekből rengeteg van a futószalagokon, így könnyen összekeverhetők. Egy feltűnő szín vagy egy jól látható megkülönböztető jel (például szalag vagy matrica a nevünkkel, telefonszámmal) sokat segíthet.
Ezek a bőröndök a reptéri dolgozók főellenségei
A csomagkezelők szerint a legideálisabbak azok a gurulós bőröndök, amelyek szabályos téglalap alakúak – ezek jól rakodhatók, könnyen szállíthatók, és kevésbé okoznak fennakadást. Ezzel szemben a szabálytalan formájú, kerék nélküli, túltömött csomagok valódi kihívást jelentenek. Ezekkel nemcsak nehéz dolgozni, de a pakolásuk is időigényes.
Gyakran nehezítik a munkát azok a poggyászok is, amelyeket teljesen bebugyoláltak műanyag fóliával – ezeket nehéz megfogni és elrendezni úgy, hogy stabilan maradjanak.
Ugyanez igaz a sima, csúszós felületű, lekerekített formájú táskáknál is. A súlyos sporttáskákat ráadásul sok esetben kénytelenek dobálni a dolgozók, mivel ezek mozgatása lassítja a munkát – ugyanígy problémásak a rosszul guruló vagy hibás kerekű bőröndök is.