Óriási tömeg állt sorban, órákig várakoztak, hogy megtekinthessék a botanikus kert csodáját Sydneyben
Több ezren álltak sorba a sydneyi Királyi Botanikus Kert jegypénztárainál helyi idő szerint csütörtök délután, hogy szemtanúi legyenek egy különleges, a rothadó hús szagát árasztó növény évek óta várt virágzásának.
Az intézmény éjfélig fogadta a látogatókat, akik tömött sorokban sokszor órákig várakoztak, hogy megtekinthessék az angolul hullavirágnak is nevezett titánbuzogány (Amorphophallus titanum) egyik helyi példányát, illetve beleszippantsanak a szirmai kibontásakor – egybehangzó leírások szerint –
beizzadt tornazokni, rothadó hús és szemét elegyére emlékeztető szagába.
A titánbuzogány az indonéziai Szumátra szigetén honos, ahol bunga bangkainak hívják, de botanikus kertekben és magángyűjteményekben a világ számos részén megtalálható. Átmérője virágzásakor meghaladhatja az egy métert, középső, hegyes szára pedig a háromméteres magasságot.
A sydneyi botanikus kert titánbuzogánya, az angol “putrid” (rohadt) szó és a Patricia név kombinációjából képzett Putricia becenevű példány további különlegessége, hogy utoljára 2010-ben virágzott. A növényfaj általában négyévente bontja ki hatalmas, bordó színű szirmait, virágzása pedig csupán egy napig tart.